Funkční výbava do ložnice, která nesmí chybět v žádné ložnici

Fotografie: Pixabay

Ložnice by měla být místem, kde dokážeme relaxovat, odpočívat, uvolnit se a načerpat energii. Důležitá je tedy nejen kvalitní postel, rošt a matrace, což je bezpochyby základ. Zapomínat však nesmíme ani na kvalitní textilie, jako je povlečení, polštářky, přehoz, záclona či závěs.

Pokud patříte k vyznavačům minimalismu, pak jsou vhodné jednoduché vzory a barvy. Pestřejšími barvami a vzory totiž můžete zásadně změnit celkovou atmosféru této místnosti. Pojďme se nyní společně podívat na důležité vybavení ložnice, které dotvoří její atmosféru.

Noční stolky a lampičky

Jako noční stolek může klidně posloužit malá židlička, bedýnka, retro kufřík na nožičkách apod. V každém případě je to skvělý pomocník. Odložit si na něj můžete knížku, kapesníky, sklenku s vodou, kosmetiku. Chybět by neměla také lampička, jelikož tak máte světlo hned po ruce a nemusíte vstávat. Mimo to docílíte příjemné (intimní) atmosféry. Namísto stolní lampičky můžete zvolit i stojací lampu.

Fotografie: Pixabay 

Kobereček

Jestliže nemáte v ložnici koberec přes celou místnost, dejte si alespoň malý kobereček hned vedle postele. Postavit se dáno na měkký a hřejivý kobereček je mnohem lepší, než došlap na studenou podlahu. Navíc kobereček je něco, co přispěje k ještě větší útulnosti.

Sluha

Samozřejmě nemáme na mysli člověka, který vám bude posluhovat. Takový němý sluha je parádní pomocník. Oblečení přehozené přes sluhu vypadá lépe, než oblečení na podlaze, posteli či křesle. Navíc takto se oblečení nemačká a lépe větrá. Oblečení, které si budete znovu oblékat máte elegantně připravené a po ruce.

Fotografie: Pixabay 

Pokojové rostliny

Mít v ložnici pokojové rostliny je výhra. Nejenže místnost osvěží, zútulní, ještě vám čistí ovzduší. Navíc jsou tou nejlepší dekorací vůbec. Mít přírodu na dosah ruky je k nezaplacení. Kde jinde se odpočívá lépe, než v přírodě? Obklopte se tedy přírodou.