Byt o pouhých 2,5 m², který pochválila i bytová designérka, je kompletně vybavený

Fotografie: Depositphotos

Tento byt slouží jako apartmán pro turisty. Na skromné ploše tu však najdete vše, co potřebujete k bydlení. Nejmenší byt navštívila i bytová designérka a řekla, co si o něm myslí.

Tento unikátní byt se nachází v samém srdci polského Krakova a slouží jako ubytování pro turisty. Jeho plocha je pouhých 2,5 m². Přesto byt nabízí vše, co potřebujete. Je zde sprcha, toaleta, umyvadlo, jídelní kout i postel. Aby se sem vše vtěsnalo, museli majitelé hodně přemýšlet o využití každého centimetru. Polská bytová designérka se rozhodla, že tu stráví jednu noc, a celým apartmánem diváky provedla.

Designérku překvapilo řešení toalety

Ve videu níže se můžete podívat, jak tento super malý byteček vypadá. Interiérová designérka Olimpia Ajakaiye zde strávila jednu noc. Uvedla, že by si to měl vyzkoušet opravdu každý. Protože vám potom i ten nejmenší byt bude připadat opravdu gigantický. Za tři noci tu zaplatíte přibližně 2 000 Kč. Pokud apartmán využijete především na přespání, jednomu člověku bohatě stačí.

Za vstupními dveřmi na ni čekal prostor o 2,5 m². Postel je umístěná v patře. Do přízemí se muselo vejít vše ostatní. První velké překvapení, nad kterým se designérka zarazila a nakonec i pobavila, byla sprcha s toaletou. Na tak malém prostoru jednoduše nemůžete věnovat toaletě samostatný prostor, a tak mísa stojí přímo ve sprchovém koutě.

Olimpia poznamenala, že sice neví, jak se konkrétně máte vysprchovat a jestli byste si mohli stoupnout na mísu. Každopádně vidí výhodu v tom, že si při každém sprchování umyjete zvenku i celou toaletu, takže ji máte vlastně stále čistou. Nicméně doma se prý nechystá podobné řešení realizovat. Hned vedle sprchy se také vešlo ještě malé umyvadlo.

Je zde lednice i mikrovlnka

Poté, co Olimpia prozkoumala podmínky ohledně osobní hygieny, začala se rozhlížet po lednici. Přinesla si nějaké jídlo a ráda by ho uložila do chladu. Světe div se, je tu i lednice. Sice je to jen malý box uložený pod skromným stolečkem, ale něco se do ní vejde. Na stole, který slouží jako jídelní a pracovní zároveň, je k dispozici rychlovarná konvice a na polici nad ní je i mikrovlnka pro ohřev jídla.

Do spacího patra vedou strmé schody, ale spíše je to takový žebřík. Nahoře se ocitnete v prostoru, který připomíná lodní kajutu. Nad postelí je zavěšená televize s plochou obrazovkou, takže večer tu můžete pohodlně sledovat televizi. Našlo se tu i místo pro větrák pro případ teplých nocí. Boky postele jsou opatřeny měkkým polstrováním a nad postelí je nainstalovaná tapeta s mořským pobřežím a palmami. Pokud netrpíte klaustrofobií, nejspíš se tu celkem pohodlně vyspíte.

Olimpia nakonec tento byteček pochválila. Ocenila ho z hlediska funkcionality a ergonomie, i když by se i to podle ní dalo ještě vylepšit. S čím měla největší problém, byla estetika. Fototapety, jež připomínají 80. léta, nejsou podle ní nejlepším způsobem, jak zútulnit prostor, který nemá okna. Dovedla by si také představit i více úložných prostorů, jež by se sem ještě chytře daly zabudovat. Posuďte sami ve videu. Strávili byste tady noc, nebo byste rychle utekli?

Zdroj: Webniusy

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]