Originální hotelové pokoje v Alpách uchvátí svým panoramatickým výhledem

Malé a úsporné domy s neobvyklým designem se staly velkým hitem. A podobně na tom mohou být hotelové pokoje. V Evropě se s nimi setkáváme čím dál tím častěji. Architekti se snaží zkombinovat originalitu s funkčností a úsporností. Francouzská forma Lumicene navrhla zajímavý model externích hotelových pokojů s kruhovou konstrukcí a velkými okny. Posuvný systém pokoje umožňuje nejen obdivovat okolí ve 180 stupních, ale dokáže šikovně pracovat se slunečním světlem.

Užijte si pobyt uprostřed přírody, a přitom v maximálním pohodlí

Kruhové hotelové pokoje můžete najít ve francouzských alpách ve nadmořské výšce 1000 metrů. Cylindrový tvar s velkými výhledy vám umožní pozorovat krásnou přírodu v jakémkoliv počasí bez toho, abyste museli vstát z postele. A pokud je venku krásný slunečná den, můžete otevřít prosklenou stěnu a užít si čerstvý vzduch, nebo se opalovat. Pokoje jsou

  • malinkaté – mají pouze okolo 5 až 7 metrů čtverečních
  • šetrné k životnímu prostředí
  • soběstačné
  • v lůně přírody a daleko od hlavní hotelové budovy

Externí hotelové pokoje byly navrženy pro potřeby turistů, kteří se snaží utéct z civilizace do přírody, aby si zde odpočinuli a relaxovali. Jsou tedy postaveny tak, aby zapadaly do alpského okolí a nepůsobily jako rušivý element. Jsou vyrobeny z přírodního a šetrnou cestou získaného dřeva.

Aby bylo minimalizované množství impregnačních prostředků pro dřevo, materiál byl ošetřen speciální japonskou technikou nazvanou shou-sugi-ban. Díky tmavé barvě dřeva působí tato mini chatička rafinovaně a zároveň bytelně.

Prosklené stěny pro ještě lepší prožitek

Pro maximální světlo a viditelnost v buňce architekti navrhli, aby polovina struktury byla zcela prosklená. Transparentní stěna ze skla byla zasazena do posuvného systému, a můžete ji tedy z části otevřít do prostoru venku. Díky tomu si budete připadat skutečně jako kdybyste leželi na mechu v lese, přitom však budete v pohodlné posteli.

Pokoje jsou vybaveny luxusně zároveň šetrně k životnímu prostředí

Prostorná koupelna je vybavena sprchou, toaletou a umyvadlem a je šikovně vestavěna do kruhového pokoje. V prosklené části pokoje je ložnice, která byla navržena ve stejném stylu jako ložnice luxusních pětihvězdičkových hotelů. Rozhodně tedy nebudete strádat na pohodlí. Materiál pro nábytek byl pečlivě zvolen tak, aby byl kvalitní a zároveň přírodní a šetrný k okolí. Setkáte se tak především s dřevem.

Fotografie: Novate

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]