Moderní design nabízí velmi funkční rozložení, to všechno v sofistikovaném balení. Vstup nabízí šatník i skříňku na věci, stejně jako lavičku a háčky.
Tento prostor spojuje se zbytkem minidomku galerie s tlumeným světlem svislým oknem. Z ní pak příchozí stoupá přes zakázkové dubové schůdky do spacího patra obklopeného velkými okny. Překvapí kompaktní, ale současně velmi luxusní koupelna s nástěnnou toaletou a plnou sprchou. I zde najdete zapuštěné světlo a okno. Hlavní obytná část je zaplavena přírodním světlem a otvírá se do velké kuchyně s nastavitelnou pohovkou. Ta se dá změnit v královskou postel.
Domek jako koráb
Je tak možné ubytovat i případné hosty. Obytný prostor se dle MyLogCabin rozšiřuje i ven pomocí posuvných dveří na verandu. Tam už na každého čeká velká, pevná dřevěná plocha. Jde vlastně o padací most, jen bez brány na druhé straně. V případě potřeby se dá zvednout a zcela uzavřít, když se dá celý minidomek do pohybu. V černém designu a se zkosenými hranami vypadá celé obydlí trochu jako kamenný monolit nebo mimozemské plavidlo. Rozhodně přitáhne pozornost.
Minidomky si získávají obrovskou popularitu, důvodů je hned několik. Na Bydlíme Útulně už jsme rozebírali jak mobilitu, tak finanční stránky. Nepochybnou výhodou je také skutečnost, že si je prakticky každý majitel může upravit zcela k obrazu svému. Ideální místo na pohodlné trávení penze v přírodě tak není jen nedosažitelným snem. Základem jsou mnohdy přepravní kontejnery či třeba vlakové vagony. Samotná struktura tak jen čeká na potřebné úpravy.
Ve znamení green dealu
Svou roli hraje také ekologie, protože tyto domky jsou velmi nenáročné na údržbu. Dle Treehugger si trendu už všimlo i několik firem, které pak nabízí hotové kusy. Případně dodatečné úpravy na základní kostře po vzoru modulárního bydlení. Technologie ovšem nezůstává jen v soukromých rukách. Například letiště v Senegalu a další místa ukazují, že výhody tohoto přístupu oceňuje i veřejný prostor. Rozhodně jde tedy o oblast, která neřekla své poslední slovo.