Žena toužila po malém levném domku s bohémským interiérem. Její přání byla splněna do puntíku

Fotografie: Nanda Sluijsmans / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Chtěla bydlet v domě s otevřenými místnostmi, chtěla mít bohémskou ložnici, chtěla využít svažitého terénu na svém pozemku. A hlavně chtěla stavět z kontejnerů.

Zadání nebývalého projektu, který vznikl v Kanadě, by se na první pohled mohlo zdát jako každé jiné. Žena toužila po domě se třemi ložnicemi, který by byl tvořen spíše otevřeným prostorem. Vybočení z běžné praxe přišlo ve chvíli, kdy si za základní stavební kámen zvolila vyřazené přepravní kontejnery.

Moderní a přesto praktické

Claudie Dubreuil, žijící v Québecu v Kanadě, se rozhodla, že si postaví svůj vlastní domov. Dychtila být obklopena netradičními materiály a bohémsky laděným interiérem. Ve spolupráci s TLA Architectes tak zakoupila čtyři vyřazené přepravní kontejnery. Ty využila jako konstrukci pro své vysněné bydlení. Kontejnery umístila na betonový základ, jenž posloužil zároveň jako obytný sklep. Výsledkem jsou tedy tři obyvatelná podlaží, jak uvádí Toendiaferon.

Kromě finanční dostupnosti projektu musela Claudie řešit ještě topografii pozemku. Svažitý terén se jí nicméně podařilo využít ve svůj prospěch. Domov nabízí nádherné výhledy do okolí. Zajímavostí jistě je ne úplně běžné křížení kontejnerů. Přízemí tvoří dvě spojené schránky, na nichž sedí další dvě otočené o 180°. Díky tomuto detailu tak vzniklo kryté zádveří u vstupu a v patře plocha pro terasu.

Vzhled exteriéru a interiéru

Claudie se u svého bydlení rozhodla „přiznat“ jeho původ nekonvenčně v interiéru. Pro zachování kovového vzhledu zdí tak byla izolace udělaná zvenku objektu a zakrytá dřevěnou fasádou. Jak uvádí portál DřevoStavitel, smrkové obklady jsou po správné úpravě velmi odolné a není potřeba jim věnovat tolik péče. Což bylo i přání samotné majitelky.

Na bezdomovkyni se usmálo štěstí v podobě darovaného opuštěného karavanu. Proměnila ho v domov u lesa

Že v interiéru takového přepravního kontejneru může vzniknout luxusní bydlení, je z dřívějších článků na Bydlíme Útulně zřejmé. I přesto se Claudii povedlo pozvednout laťku ještě výše. Jde především o nevšední pojetí prvního patra, v němž se nachází ložnice, která prakticky splývá s koupelnou – z volně stojící vany se lze dívat přímo na postel či schodiště.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]