Multifunkční minidomek nabízí vše potřebné. Jeho dřevěný interiér spojuje pohodlí a eleganci

Fotografie: Pexels

Minidomek v Novém Mexiku si lze pronajmout, a prozkoumat tak možnosti, které toto malé bydlení nabízí.

Tiny house přestavují fenomén, jsou oblíbené po celém světě. A to do takové míry, že se tyto minidomky staví i pro rekreační účely. Ať už si tedy chcete bydlení v minidomku vyzkoušet nanečisto, nebo si jen užít prázdniny, toto je vhodná příležitost.

Tiny house s duší

Hrníček kávy v ruce, pozorování východu nebo západu slunce, okolí plné přírody s horami na horizontu. V objetí dřevěné verandy s protaženou střechou, která zajistí, že o tyto zážitky nepřijdete ani v případě nepříznivého počasí, se zkrátka dobře nechává čas jen tak běžet. A kde že takové místo najdete? V Novém Mexiku ve městě Corrales. Zdejší minidomek si lze pronajmout za 155 dolarů (asi 3 400 korun) za noc. Díky účelnému zařízení domku byste zde ale klidně našli zázemí i pro trvalé žití.

Exteriér i interiér minidomku Corrales Casita jeho pronajímatelé stavěli velmi chytře. Ač jde o minidomek, vše zde slouží svému primárnímu účelu, nebylo nutné nic komplikovat multifunkčním zařízením. Převažujícím materiálem je jednoznačně dřevo, které se odráží jak ve venkovní části, tak uvnitř. Doplňky mají kontrastní černou barvu, kterou najdete například u rámů oken nebo úchytek v kuchyni.

Minimalismus, který je tak akorát

Minidomek Corrales Casita je dvoupokojový. Jeho interiér, ač není bohatý na metry čtvereční, je velmi útulný a harmonicky zařízený. Je oděn do světlých hřejivých barev, které působí hezky a dodávají místu vzdušnost. Ačkoliv jde tedy o minidomek, čisté linie zajistí pocit pohodlí bez stínu stísněnosti. Kromě toho další kýžený prostor, který můžete využívat, nabízí již zmíněná terasa.

Malý hobití dům splnil velké sny. Z každého kusu obydlí čiší vynalézavost a řemeslná zručnost

První polovinu domku zabírá jeden pokoj. Ten od kuchyňského koutu klasické velikosti přes ostrůvek s barovými židličkami plynule přechází do televizního koutu s pohovkou. Zadní část domku je vyhrazena ložnici s přilehlou koupelnou. Ložnici kraluje velká postel a kromě ní zde nic jiného nenajdete. Podobně koupelna je účelná a stylově velmi jednoduchá. Obsahuje vanu a toaletu a skříňku se zrcadlem.

Zdroj: Positive Vibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]