Život v malém domku se slunečním svitem v hlavní roli: Manželé si dali záležet i na interiéru

Fotografie: Hilnik1 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Postarší manželský pár z Portlandu prodal svůj dům a nechal si postavit tiny house přesně na míru svým přáním.

Manželé Janice a Glen se těsně před důchodem rozhodli prodat svůj dům a přestěhovat se do menšího. Nejdříve zkoušeli bydlet v dodávce Aistream, ale ukázalo se, že je pro dvě osoby příliš malá. Proto si koupili tiny house, který není ani malý, ani moc velký.

Vybírání jim trvalo dva roky

Cesta k vysněnému domovu nebyla pro manžele Janice a Glena přímočará. To, že by chtěli bydlet v něčem menším, přirozeně vyplynulo z jejich potřeb a blížícího se důchodu obou partnerů. Janice vybírala mezi více než 50 různými společnostmi, které se věnují stavbám minidomků. Okamžitě ji uchvátila firma Timbercraft, ale narazila na ni až po dvou letech hledání.

Společnost Timbercraft si Janice vybrala především pro vysokou kvalitu jejich práce. Ve spolupráci se staviteli si s manželem navrhli svůj domek snů, aniž by bylo zapotřebí kompromisů. Domek jim společnost přivezla až na jejich „místo” v sousedství tiny house v Portlandu. Místo je to opravdu krásné, za domkem mají velkou louku a nedaleko pláž.

Minidomek, který není tak úplně mini

Nejvýraznějšími rysy minidomku jsou vysoký strop a bezpočet oken. Strop prostor opticky zvětšuje a okny dovnitř proudí spousta světla. Do minidomku se vchází francouzskými dveřmi, které zároveň ústí na terasu s posezením. Naproti vstupu má Janice prostornou kuchyni ze dřeva v modrém dekoru, který si sama vybrala. Má zde všechny spotřebiče, jako je myčka, lednička nebo sporák s troubou.

Levý konec tiny house zabírá obývací pokoj s elektrickým krbem. Opět je zde spousta oken, a tedy i světla. Pohovku nahrazují dvě velká křesla, ke kterým lze přidat i dvě židle, běžně jinak otočené ke kuchyňskému baru. Na nich manželé sedávají při jídle. Pravá strana tiny house se pak zužuje na chodbu, odkud vedou schůdky do pokoje dcery, která tvoří zároveň strop koupelny. Na úplném konci domku je velká ložnice s manželskou postelí a šatnou.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]