Česnek jako zázrak pro pěstování orchidejí. Skvělé hnojivo vznikne z jednoduchého odvaru, který zachrání i umírající rostlinu

Fotografie: Depositphotos

Orchideje jsou oblíbenou pokojovou rostlinou. Většinou v domácnosti zdobí okenní parapety a jejich květy jsou vidět i za okny. Je však potřeba se o ně dobře starat, aby prospívaly.

Pokud se budete dívat po pokojových rostlinách, s velkou pravděpodobností velice často narazíte na orchideje. Jejich vzhled je krásný a hodně lidí uchvátí jejích krásné a barevné květy. K tomu, aby tyto rostliny hezky kvetly, je potřeba se o ně náležitě starat. S péčí o orchidej vám pomůže klasický česnek, který naleznete v téměř každé domácnosti nebo v obchodě.

Důvod, proč vám orchidej nekvete

Jestliže si doma už nějakou dobu pěstujete orchidej a najednou vám přestala kvést (nebo vám nikdy nekvetla), měli byste se zajímat o to, proč tomu tak je. Prvním důvodem, proč na ní nevidíte již delší dobu žádné květy, může být to, že jí nevyhovuje místo, na které jste ji umístili. Pokuste se proto splnit vhodné podmínky pro pěstování této rostliny.

Fotografie: Unsplash

Ideální umístění pro orchidej je na na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Dalšími důvody může být nedostatek vlhkosti a také choroby, které orchideje napadají. V případě, že tato pokojová rostlina nebude pěstována v pro ni ideálních podmínkách, s největší pravděpodobností se žádných květů brzy nedočkáte.

Pomozte orchideji česnekem

Aby orchidej dobře kvetla, potřebuje k prospěšnému růstu mnoho látek. Tyto živiny jí můžete dodat zakoupenými hnojivy v obchodě, ale pokud byste raději vyzkoušeli něco levnějšího a také přírodnějšího, zvolte domácí metodu. Tou je odvar z česneku, který si můžete připravit sami, a poté díky němu dodat orchideji více živin.

Fotografie: Pexels

Domácí odvar z česneku

Vezměte si k ruce hrnec, do kterého nalijte přibližně 1 litr obyčejné vody. Hrnec s vodou umístěte na plotnu a přiveďte k varu. Až se voda uvaří, prolisujte do ní 3 stroužky česneku a nechte ji vychladit. Následně vše pořádně promíchejte a nalijte do zavařovací sklenice. Tu řádně uzavřete a jeden den ji nechte na temném místě odstát.

Fotografie: Freepik

Druhý den je tento odvar připraven k použití, ale nezapomínejte na to, že je potřeba ho spotřebovat do dvou dnů. Odvar používejte tak, že ho nalijete do květináče k orchideji a necháte ji v tomto nálevu přibližně půl hodiny. Květináč však musí mít otvory, aby tekutina mohla odtékat. Tento přírodní „kondicionér“ na orchideje si můžete doma vyrobit sami a můžete ho používat k tomu, aby orchidej začala znovu krásně kvést.

Zdroj: GardeningKnowHow

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]