Chalupa jako z pohádky se nachází uprostřed známých rašelinišť

Chaloupka nemusí být jenom součástí pohádek, nebo příběhů. Pokud rádi cestujete po Velké Británii a před ruchem moderních měst dáváte přednost poznávání malebného anglického venkova, nenechte si ujít jedinečnou možnost poznat jeden z klenotů oblasti Cornwall konkrétně útes Cornish s unikátními vřesovišti a rašeliništěm.

Tuto krásnou přírodní lokalitu můžete nejen vidět, ale také se zde ubytovat v krásném idylickém prostředí, konkrétně v historické chalupě s názvem Pixie Nook.

Malebná venkovská chaloupka

Zvenku chalupa připomíná typické venkovské stavení ze sedmnáctého či osmnáctého století, s kamenem obloženými venkovními zdmi a doškovou střechou. Uvnitř je chaloupka zařízena velmi pohodlně a nabízí skvělou možnost odpočinku. Okolní příroda nabízí k prozkoumání především rašeliniště a vřesoviště, která jsou vyhledávanými cíli romantických procházek.

Pixie Nook je vhodná k ubytování nejen pro zamilované páry, ale také rodiny s malými dětmi či čtyřnohými zvířecími mazlíčky, okolo chalupy se totiž nachází rozsáhlá zahrada, jejíž součástí je i bazén s vířivkou. Před chalupou se nachází malý dvorek s venkovním posezením, ze kterého je krásný pohled do okolní zeleně.

Překvapivě barevný interiér

Interiér chalupy je zařízen v příjemném rustikálním stylu, dominantní barvou je především modrá, kterou najdeme nevšedně na podlaze ve většině místností, modré jsou také okenice a některý nábytek.

Další nevšedním interiérovým prvkem jsou nerovné vnitřní zdi, které jsou natřené na bílo či modro, ale kameny pod nimi jsou patrné.

V přízemí domu se nachází velký obývací pokoj s krbovými kamny, u kterých můžete večer posedět v některém z pohodlných křesel žluté barvy či na vínové sedačce.

Další místností v přízemí je kuchyně, která je celá v modré barvě a najdete v ní všechny moderní kuchyňské spotřebiče, které byste během pobytu mohli potřebovat, tedy elektrický sporák, myčku, mikrovlnou troubu, ale také pračku a sušičku.

Poslední místností v přízemí je koupelna. V prvním patře se poté nachází ložnice s pohodlnou manželskou postelí.

Fotografie: Uniquehomestays