Chata uprostřed přírody, v těsné blízkosti jezera, je jako stvořená pro samotáře

Pokud si vystačíte i s menším prostorem a hraje u vás prim především blízkost přírody, ticho a klid, pak je tato nově zrekonstruovaná chatka tím pravým pro vás. Je pravdou, že nejde zrovna o luxusní sídlo se spoustou pokojů, ale o to útulnější a přívětivější vám bude připadat.

Původně byla chata postavena již v roce 1980 a sloužila jako víkendový domek pro mladou rodinu. Po čase však nezbýval čas na chatu dojíždět, a tak ji rodina prodala novým majitelům, kteří ji kompletně zrekonstruovali. A z obyčejného baráčku rázem vyrostla velmi zajímavá stavba.

Malý prostor s velkým charakterem

Vejdete do střídmě zařízené jídelny, které vévodí stůl, a především velké francouzské okno vedoucí na terasu. I díky tomu je prostor velmi světlý a svěží.

Vybavení není nijak okázalé, ale prostor je zařízen především prakticky a funkčně. Kuchyně poskytuje dostatek prostoru pro přípravu běžných jídel a u stolu se pohodlně nají všichni členové domácnosti. V rámci obývacího prostoru nechybí ani pohodlná sedačka, kde si můžete v klidu posedět a vychutnat si odpočinek a třeba i něco dobrého na zub.

Moderní koupelna v ložnici

Po schodech vystoupáme do patra, kde na nás čeká ložnice. Prozatím je zde pouze jeden pokoj na spaní, ale majitelé počítají s tím, že by se dal vyklidit suterén a tam by se pohodlně vešel další pokoj pro hosty. Součástí ložnice je i koupelna s vanou.

Jde o velmi zajímavé propojení, které sice nesedí každému, ale v současnosti je toto řešení velmi moderní. Pokoji vévodí masivní postel a samozřejmostí je i úložný prostor. Majitelé ale nechtěli malý pokojík příliš zaplácat nábytkem a prim tedy hraje zmíněná postel a několik drobných dekorací.

Samota na každém kroku

O kolik je ale méně prostoru uvnitř, o to více jej najdete na okolních pozemcích. Velice blízko je obrovské jezero, kde má chatka i své vlastní molo a malou loďku, kterou můžete využít k průzkumu okolí nebo třeba rybaření. Všude jsou rozlehlé lesy, kde se můžete hodiny a hodiny procházet a nepotkáte ani na živáčka.

Toto místo je tedy jako stvořené pro všechny, kteří chtějí uniknout ruchu velkoměsta a alespoň na chvíli si vychutnat samotu a klid. Počítejte s tím, že ne všude je silný signál a může být tedy problém udržet si dobré spojení s venkovní světem. Pokud je to ale přesně to, po čem toužíte, tato malá chatka je skvělou volbou. Náklady na údržbu jsou minimální a pobyt zde je mimořádně pohodlný a příjemný.

Fotografie: Yannick Barnabé

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]