Chata ve Švédsku přímo svádí k relaxaci uprostřed nádherné přírody

Pro mnohé je chata symbolem dokonalého odpočinku. A co teprve, pokud se nachází na správném místě. Do skandinávských zemí, tedy Norska, Finska a Švédska každý rok, vzhledem k podnebí především v létě, směřuje stále více a více turistů. Tyto státy totiž nabízejí něco, co lidem v jejich každodenních životech často schází, krásnou přírodu, především křišťálově čistá jezera a fjordy, rozlehlé lesy a hory.

Navíc oproti dovoleným v jiných turisticky oblíbených zemích, nemusíte svou dovolenou strávit v hotelu či penzionu. Po celé Skandinávii se totiž nachází velké množství chat, které dodají vaší dovolené tu správnou severskou atmosféru a zároveň vám umožní strávit vaši dovolenou v klidu a soukromí.

Chata na břehu moře

Jedna z takových chat se nachází nedaleko švédského hlavního města Stockholm. Sami Švédové tráví každoročně několik týdnů své dovolené doma, nejčastěji právě v podobných chatách a srubech, které jim umožňují být v bezprostředním kontaktu s přírodou a čerpat z ní energii.

Chata je postavena na skalnatém výběžku na břehu moře a obklopena panenskou přírodou, kterou můžete obdivovat nejen z terasy, ale také z velkého množství prosklených částí chaty. Během několika minut tak zcela zapomenete na ruch a hluk civilizace.

Relaxace v srdci přírody

Velmi důležitým faktorem při stavbě chaty byla skutečnost, že švédská léta se vyznačují tím, že jsou zde dny velmi dlouhé, slunce téměř nikdy nezapadá, když tak jen na několik málo hodin denně. Celá stavba byla postavena ze dřeva, které je natřeno tmavou barvou, a jejím základním rysem jsou velká skleněná okna a prosklené dveře.

To návštěvníkům umožňuje nejen nezapomenutelné výhledy do krásné přírody, ale také umožnuje průnik přirozeného denního světla do interiéru domu. V chatě nalezneme ložnice nabízející klidný a nerušení spánek, koupelnu, obývací pokoj, jídelnu a kuchyň. Vše je působí velmi jednoduše a minimalisticky, zároveň v chatě ale najdete vše, co ke klidné dovolené potřebujete.

Fotografie: Ake Eson Lindman

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]