Chata ve tvaru písmene A nabídne více prostoru, než se na první pohled zdá

Většina z nás má v rodině alespoň jednu nemovitost, kterou je chata, kde jste v dětství trávili či stále ještě trávíte letní víkendy. Pokud byla vaše chata postavena v průběhu sedmdesátých let, je vysoce pravděpodobné, že má i specifický, a v té době velmi oblíbený, tvar – a to tvar písmena „A“. Pokud si myslíte, že tento tvar již dávno není v módě, následující fotografie vás přesvědčí o opaku.

Prosklená stěna dokáže zázraky

Tvar chaty do písmene „A“ byl v sedmdesátých letech velmi populární, nabízel praktickou a jednoduchou stavbu. Pokud takovou chatu máte a přemýšlíte o tom, jak ji co nejlépe zrekonstruovat a přizpůsobit nárokům dnešní doby, máme pro vás zajímavou inspiraci. Nemusíte se obávat toho, že bude nutné celou chatu zbořit a znovu postavit.

Stačí do ní sofistikovaně zabudovat některé architektonické prvky, které jsou spojené především se severskou architekturou, a vaše čtyřicet let stará chata rázem získá moderní ráz.Základem je především celou chatu prosvětlit. Nejlepším řešením je prosklít celou její čelní část. Do interiéru tak pronikne mnohem více světla a vše získá zcela jinou, příjemnější atmosféru.

Za částí proskleného čela chaty tak může vzniknout útulné místo pro vaši relaxaci, odkud můžete v klidu pozorovat okolí či číst vaši oblíbenou knihu nebo poslouchat hudbu.  V jiné části k prosklené stěně můžete umístit jídelní stůl a vaše snídaně či oběd hned dostane mnohem klidnější a příjemnější atmosféru. Pokud chcete, můžete samozřejmě prosklít i větší či menší část zadní části chaty, záleží jen na vás, abyste se ve vaší chatě cítili příjemně.

Minimalistický a útulný interiér

Chaty ve tvaru písmene „A“ jsou většinou vysoké, tedy alespoň dvou, či dokonce třípatrové. Prosklení celé čelní části z prostoru učiní jakýsi velký vzdušný loft, kdy do jednotlivých pater se snadno dostanete pomocí jednoduchého a praktického schodiště. V současné době chatám vévodí celkově minimalistický styl. Zařiďte si v něm tedy i interiér chaty, věnujte pozornost výběru nábytku i dekorací. Z barev se nejlépe hodí světlé barvy, především různé odstíny bílé a béžové, v kombinaci se dřevem. Tu správnou atmosféru vám jistě pomůže vytvořit i krb či krbová kamna.

Fotografie: Homeadore

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]