23letá žena žije v souznění s přírodou v malé chatě, kterou proměnila k nepoznání

Fotografie: Алексей Белобородов / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Cesta na Aljašku za úchvatnými přírodními scenériemi lákala mladou malířku a přivedla ji až k životu v jednoduchém srubu.

Seznamte se s AnnMarie Young. Tato mladá žena, která pochází z Austinu v Texasu, vystudovala vysokou uměleckou školu a rozhodla se hned také jako umělec žít. Druhý den po absolutoriu a absolventských ceremoniálech odletěla na Aljašku. Protože je malířka – krajinářka – chtěla tam žít ve srubu a celé léto v lesích malovat své obrazy. Umělecké tvorbě mínila věnovat co největší úsilí, aby se dokázala sama uživit. Zpočátku byl prodej vlastních obrazů těžší, než si myslela. Ale vytrvala, neboť se za každou cenu chtěla stát malířkou.

Cesta na Aljašku

Cesta AnnMarie Young do drsné aljašské divočiny je příběhem o houževnatosti a uměleckém hledání. Žena vyměnila pohodlí známého za nejistotu neznámého a vydala se na cestu, která ji zavedla do Fairbanksu na Aljašce. Nejprve si AnnMarie pořídila dodávku, cestovala a vytvářela svá díla v ní. Pracovala většinou na akvarelových obrazech menších rozměrů. Větší plátna se v dodávce totiž nedala realizovat.

AnnMarie si váží své svobody v životě, cestování, práci. Každý den má na výběr a záleží jen na jejím vlastním uvážení, co bude dělat. Nemá šéfa, nemá rozvrh, nemá pracovní stres. A tím, že si lidé kupují její obrazy, pomáhají AnnMarii plnit její sny. Se zájemci o své umění se žena kontaktovala prostřednictvím sociálních sítí. Zveřejňovala tam své obrazy, svůj ateliér i životní styl. A přes internet se jí daří prodávat svá umělecká díla, jak sama sděluje v rozhovoru pro CanvasRebel.

Tato žena si splnila sen postavením malého domku za pár korun. Užívá si naprosto luxusní život

Pak AnnMarie Young přijala minimalistický životní styl ve svérázné chatě bez tekoucí vody. Tento výběr obydlí nebyl jen o cenové dostupnosti; bylo to vědomé rozhodnutí ponořit se do prostředí, které bude podporovat její kreativitu a introspekci. Srub byl vybaven jen tím nejnutnějším: kuchyňským koutem, topením a přístavkem. Absence moderních vymožeností AnnMarii nepřekážela; naopak ji poháněla k novým výšinám kreativity, jak sama říká na TikToku. A její umění vzkvétalo.

@annmyoung.arts cabin living in alaska #cabin #alaska #drycabin ♬ Acoustic Folk Instrumental – Yunusta

Sepětí s drsnou přírodou

V této chatě, kterou vlastní Molli Sipe, pedagožka v důchodu, se i v minulosti ubytovávaly ženy, které se ocitly na přelomu života. Buď hledaly nový začátek, anebo chvilkový únik z hektického světa. A právě zde AnnMarie vytvářela obrazy, do nichž se jí podařilo přenést syrovou krásu Aljašky. Na BydlímeÚtulně jsme napsali o Any White, ženě, která si na Aljašce postavila vlastní tiny house.

Někteří lidé hledají celý život cestu, jak se uživit činností, která je baví a přináší jim uspokojení z vykonaného díla. AnnMarie ji našla už ve svých 22 letech. Její příběh je připomínkou toho, že někdy může vystoupení z komfortní zóny vést k těm nejhlubším objevům, a to jak v nás samých, tak ve světě kolem nás. Dobrodružství AnnMarie Young na Aljašce je zachyceno v sérii ručně malovaných pohlednic, jež jsou vizuálním deníkem její cesty a krajiny, která ji formovala.

 

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*