Manželskému páru se podařilo postavit dům v panenské přírodě v oblasti Velkých jezer

Oblast Velkých jezer je na kanadské i americké straně hranice velmi vyhledávaným místem. Dům v tomto místě je ideální pro trávení víkendů i dovolených a mnoho lidí touží po tom mít v krásné přírodě svou nemovitost. Jednomu manželskému páru z Chicaga se to podařilo, nechali si panenské přírodě postavit dům, ve kterém mohou nerušně trávit svůj volný čas a čerpat energii z panenské přírody.

Na malé mýtině zasazené mezi vzrostlými stromy tak vznikl architektonicky velmi originální malý dům, který svým vzhledem a funkčností dokonale souzní s okolní přírodou.

Dům skrytý mezi stromy

Jedním z cílů architektů bylo postavit tuto víkendový dům tak, aby byla v naprosté symbióze s hustým okolím lesem. Vzhledem k tomu, že je dům obklopen krásnými vzrostlými stromy, byla navržena tak, aby materiálově i vzhledově přírodní prostředí respektovala a nenarušovala, naopak aby do něj co nejvíce zapadala.

Stromy například domu poskytují ochranu svými velkými větvemi a zároveň zajímavým způsobem filtrují přicházející světlo. Půdorys dvoupatrového domu má tvar obdélníku a jeho velké prosklené části nabízejí nádherné výhledy do okolí. Velká okna navíc zajišťují celému domu přirozené světlo ve všech jeho částech, což přispívá k minimálnímu využití umělého osvětlení.

Útulnost a teplo domova

I interiér domu byl vytvořen z ryze přírodních materiálů, především ze světlého dřeva a kontrastujícího tmavého kamene. V domě se nachází obývací pokoj s krbem, prostorná kuchyně vybavená moderními spotřebiči, dvě útulné ložnice a koupelna s netradiční sprchou obloženou kameny.

V souladu s ekologickým konceptem celého domu je zajištěno také jeho vytápění a ohřev vody. Základem nízkých nákladů je kvalitní a dobře izolovaná střecha a plášť domu. Dům je tak stoprocentně ekologický, environmentálně ohleduplný a maximálně souzní se svým malebným okolím.

Fotografie: Tony Soluri

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]