Jak chytře ukrýt drobné cennosti před případnou nezvanou návštěvou? Do květináče, dózy s potravinami i ptačí budky

Cestujete často a býváte mimo domov? Pak vás asi občas přepadne obava z možného vykradení. Mít hodinky a šperky na klasických místech se nemusí vyplatit a věřte, že šatní skříň nebude tím nejlepším úkrytem, kde schovat cennosti. Také klíče za obrazem a obálka s penězi pod matrací jsou staré a otřepané schovávačky. Nechte se inspirovat dnešním článkem a vytvořte si doma úkryty, které nikdo neodhalí.

Vykradená domácnost je asi nejhorší noční můra každého z nás. Nejenže člověk utrpí finanční újmu, ale přijít může o předměty, ke kterým měl vztah, jako jsou třeba náušničky po babičce apod. Dále pak důležité dokumenty a hlavně přijde o pocit bezpečí a soukromí. Což nahlodá psychiku. Mimo úkrytů, které vám dnes poradíme, je vhodné investovat do kvalitního a bezpečného zámku, alarmu a hlásičů.

Jak a kde ukrýt cennosti?

Asi vás jako první napadne trezor. Jenže trezor je přesně to, po čem zloděj jde. Uvnitř většinou bývá hodně peněz, šperků i důležitých dokumentů. Mimo trezoru vám přinášíme další možnosti, kam nenápadně cennosti skrýt.

Dno květináče

Na dno květináče můžete vložit hodinky nebo šperky a nahoru umístit kytku tak, že bude zasazená do průhledného menšího květináče. Vršek pak zasypete hlínou, tudíž nepůjde poznat, že by na dně květináče mohl vzniknout úkryt.

Vyklápěcí elektrická zásuvka

V podstatě se jedná o falešnou elektrickou zásuvku. Ve zdi je otvor pro zásuvku, která funguje jako vyklápěcí šuplík. Do něj ukryjete drobné cennosti. Koho by napadlo šprtat do elektrické zásuvky?

Židle s úschovnou

Na první pohled obyčejná kuchyňská židle s čalouněným sedákem. Ovšem nikdo netuší, že tento sedák se dá odklopit a v jeho útrobách vznikne místo pro předměty, které chcete ukrýt.

Vysouvací parapetový šuplík

Těsně pod parapetem lze nechat na zakázku vytvořit šuplík, který bude přes celou délku parapetu a jeho horní část bude na parapet přiléhat. Napadlo by vás, že pod oknem může mít někdo vysouvací šuplík? Nemusí být hluboký – na ukrytí drobností či nějakých dokumentů to stačí.

Šuplíky pod policemi

V podstatě jde o totéž, jako u parapetu. Prostě pod poličku s dekoracemi umístíte šuplík, který po zavření kopíruje okraj police. Nikoho by nenapadlo, že tam existuje polička.

Ptačí budka na klíče

Máte na balkoně ptačí budku? Výborně. Pak ji ze spodní části nechte udělat vyklápěcí. Do tohoto spodního a odděleného prostoru můžete ukrývat klíče.

Vysouvací kachlička

Mít kachličky v kuchyni či koupelně je dnes už zcela běžné. Jedna či dvě kachličky však mohou být vysouvací. De facto jde také o šuplíček, který je mazaně nenápadný.

Úkryt v zahradní skalce

Pěstujete sukulenty a máte na zahradě skalku? Pak ze spodní strany nějakého kamene přilepte víčko nádobky se šroubovacím uzávěrem – do nádobky vložte klíče nebo jinou cennost zašroubujte a kámen umístěte na skalku. Asi žádného zloděje by nenapadlo rozebírat vám kámen po kameni skalku.

Kuchyňské dózy

V dózách míváme většinou nějaké potraviny. Například mouku, cukr, sůl, hrách, čočku. Vyberte si nějakou nádobku, vložte do ní cenné drobnosti a zasuňte třeba do dózy s čočkou.

Zdroj obrázků: koodook.com