Chytré způsoby, jak propojit vnitřní obytný prostor s tím venkovním

Fotografie: Freepik

V našem domově se chceme cítit útulně a bezpečně To platí nejen o obytné části, ale i o naší zahradě. Oba tyto prvky lze ale velmi efektivně propojit.

Často se nám stává, že při zařizování našeho bydlení přistupujeme k samotnému domu a zahradě jako k dvou odděleným složkám. To je ale chyba, naším cílem by mělo být jejich společné propojení. Pokud máme dokonce malé vnitřní prostory, správně propojení s naší zahradou je může velmi snadno zvětšit. Správné propojení se zahradou také podpoří náš čas strávený venku a budeme si tak moci více užívat nejen denního světla, ale i čerstvého vzduchu. 

Nemusíte se děsit vysoké ceny

Propojení těchto dvou prostorů jde dokonce udělat i za velmi nízkých finančních podmínek. Stačí jen vědět, jak na to. Pokud ale chceme do tohoto dekoračního prvku investovat, velmi dobře působí velké prosklené prostory. Prosklení se hodí obzvláště do zadní části našeho domu, docílíme díky němu jedinečného výhledu z místnosti a to nejen na naši zahradu, ale i na oblohu. Výborným dekoračním prvkem v místnosti jsou také střešní okna. Při zařizování domu na tyto prvky myslete. Dekoračním prvkem, který nám pomůže sladit venkovní i vnitřní interiér, je podlaha. 

Fotografie: Pexels

Tu je ideální volit ve stejném provedení do obou částí domu. Venkovní podlahu je navíc vhodné ošetřit proti mrazu, ,ale i vodě. Vybírejte tedy materiál a barevné provedení, které lze použít do obou částí našeho domu.

Terasu je ideální dostatečně zakrýt střechou, aby se zde dal trávit čas i v případě nepříznivého počasí. Ta je ideální, pokud je ve stejném provedení, jako střecha našeho baráku. Nejlepším řešením je, pokud se jedná jen o prodloužení střechy stávající a není zde viditelný žádný přechod. Řešením ale může být i zatahovací clona proti slunci.

Nezapomínejte ale ani na osvětlení 

Při budování venkovního posezení nesmíte zapomínat, že se váš večírek může protáhnout i do chvíle, kdy již není na terase světlo. Proto je zapotřebí se zamyslet i nad tímto prvkem a do venkovního posezení se nebát investovat peníze. I to nám totiž pomůže využít prostor a můžeme jej napojit na osvětlení pocházející z vnitřní části domu.

Díky osvětlení také můžeme zvýraznit dekorační prvky, které se do venkovní zahrady a pergoly hodí. Patří sem například květiny nebo sochy. Výbornou atmosféru ale navodí také malé svítící lampionky. 

Ani ve venkovní pergole se nezapomínejte obklopit dostatečným množstvím zelených rostlin. Ty totiž dodávají interiéru jedinečný vzhled a pomáhají místnosti celkově zútulnit. Ideální volbou jsou vysoké květináče, protože květiny působí mnohem lépe, pokud se nacházejí ve výšce našich očí. Do venkovní pergoly umístěte sedací soupravy, protože pokud zde chcete trávit svůj volný čas, musíte se cítit pohodlně. Tohoto efektu mnohem snáze docílíte prostornou sedačkou než plastovými židlemi. 

Zdroj: Redakce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]