Mladá rodina se rozhodla s pomocí přátel postavit na zahradě koupací jezírko

Před devíti lety se pan a paní Von Bubenberg s rodinou rozhodli, že si postaví na zahradě jezírko. Mladí lidé žijí v krásném domě ve Švýcarsku a nevyužitý prostor na zahradě chtěli něčím pěkným zaplnit. To, co se jim podařilo vytvořit, je naprosto skvostné. Nevzhledný kus nicneříkajícího trávníku se během pár měsíců proměnil v pohodový relaxační prostor v podobě jezírka obloženého kamínky.

Vytvoření základů pro jezírko

Na projektu pracovalo během několika měsíců asi osm mužů, včetně majitele pozemku. Zapojili se rodinní příslušníci, přátelé i známí. Ti se snažili využít každou volnou chvíli a někdy strávili přípravami pozemku i osm hodin denně.

Na zahradě bylo nutné nejprve určit prostor, kde se jezírko bude nacházet. To označili křídou. Jednalo se o velký kus pozemku vedle prosklené terasy domu.

V další fázi nastoupil pomocník v podobě bagru. Půdu bylo nutné odstranit a vytvořit prohlubeň. Do jámy pak muži museli přivést pomocí hadic a trubek vodu z vedlejšího obydlí. Také instalovali filtrační systém.

Stavba jezírka a dokončovací práce

Když měli muži zajištěný přívod vody, do jámy natahali plastové nepropustné plachty a rozprostřeli je po celé délce vyhloubeného prostoru. Zatížili kameny a jali se stavět obvodovou zídku z betonových cihel.

Okolí jezírka zaházeli štěrkem, aby zakryli nevzhledný plast. Na štěrk pak položili vrstvu oblázků a kamenů a jezírko konečně napustili. Vznikla tak jakási laguna kolem vyhloubené jámy a také malý, ale praktický bazének se schodištěm.

Velmi důmyslné bylo i instalování světel, mezi betonové panely. V noci si tak majitelé jezírko mohou jednoduše osvětlit. Rodina si tak na zahradě vykouzlila nádhernou oázu klidu a míru, v které se v létě osvěží a v zimě si třeba na zmrzlé ploše zahrají i hokej.

Fotografie: Imgur