Chytré způsoby, jak v domácnosti využít starou podložku na jógu

Také doma občas cvičíte? Ať už jógu nebo jiná cvičení, většinou se k tomuto účelu používá podložka. Aby to na podlaze bylo přeci jen příjemnější. Stává se, že se po nějaké době podložka začne buď drolit nebo se nám proleží, okouká a zatoužíme po nové. Vyhazovat starou podložku na cvičení by však byla škoda, protože v domácnosti ji můžeme ještě na ledacos využít!

Kuchyňská linka

Podložku můžete jednoduše nastříhat na požadovanou velikost a vložit do spižírny na poličky nebo dovnitř šuplíků apod. Díky ní zamezíte poškrábání police třeba hrnci, pánvičkami a jiným těžším nádobím.

Prostírání a podšálky

Z podložky můžete vystříhat prostírání a podšálky. Ať už čtvereček, obdélník, kolečko, srdíčko nebo tvar obličeje kočky s ušima apod.

Nášlapný běhoun

Běhounek se vždy hodí. Podložka je navíc příjemně měkká. Běhoun můžete umístit na balkon, do předsíně či na toaletu. Nebo u schodiště, ať už nahoře nebo dole. Pokud jde o podložku s protiskluzovou vlastností, zabrání i uklouznutí a pádu.

Ochrana podlahy

Z podložky můžete vystříhat i malé kousíčky na podložení nábytku – gauč, nohy stolu a židliček, pod lednici a jiný nábytek, který by mohl do vaší nové podlahy nenávratně vtisknout značky nebo podlahu poškrábat. Vystřihat můžete i kolečka na podložení květináčů. Ať už jako ochranu na podlahu, stolek nebo i jako zajímavou dekoraci.

Skladovací box

Z podložky můžete vyrobit i skladovací boxy na uložení drobných věcí.

Podložka pro domácího mazlíčka

Mazlíkovi bude jedno, že jde o starší podložku. Pejsci i kočičky milují dečky, polštářky a podložky. Umístěte kousek třeba na okenní parapet pro kočičku nebo na podlahu na oblíbené místo, aby si měl kam lehnout váš pejsek.

Podsedáky

Pokud máte balkon nebo zahrádku s posezením, vystřihněte z podložky podsedáky ve tvaru židle. Bude se vám pohodlněji sedět.

Odvodnění květináče

Vystřihněte dvě až tři kolečka nebo čtverečky a přilepte je k sobě, doprostřed vyřežte větší díru. Na tuto podložku pak umístěte květináč. Bude z něj lépe odtékat voda, než kdyby stál přímo na zemi.

Obrázky: doyouyoga, yogaaccessories