Efektivní využití paličky na maso snadno a přehledně: Kostkovaná část je ideální pro kotlety

Fotografie: dumbledad / Creative Commons / Attribution 2.0

Palička na maso skrývá tajemství, která vám umožní připravit měkké a chutné masové pokrmy. Objevte, jak správně využít obě strany paličky.

Většina z nás má v kuchyni paličku na maso neboli změkčovač masa, ale používáme ho většinou jen jednou stranou. To je však velká chyba. Druhá strana tohoto nenápadného nástroje je klíčová pro dosažení dokonalého a jemného masa. Naučte se, jak správně využít obě části paličky, a připravujte houževnaté vepřové nebo chutné kotlety.

K čemu vlastně je?

Když palička na maso pronikla do kuchyní, zdálo se, že je určena pouze pro tvorbu tenkých řízků. Ale jeho funkce sahá mnohem dál. Kromě dokonale tenkých plátků je palička na maso ideální pro zjemnění masa. Jemná vlákna vepřového masa, která jsou mnohdy tvrdá, mohou být snadno narušena plochou nebo pruhovanou částí paličky, což vám zajistí měkké a chutné kotlety.

Odborník na gastronomii odhalil, že pruhovaná část paličky na maso je dokonalá pro přípravu hovězího nebo krkovičky, zatímco tradiční kostkovaná část je ideální pro kotlety. To znamená, že dvojí využití tohoto jednoduchého nástroje vám umožní připravit lahodné pokrmy na grilovacích oslavách i pro rodinný nedělní oběd.

Z historie do současnosti

Historie paličky sahá až do dávných časů, kdy lidé hledali způsoby, jak zlepšit chuť a texturu masa. Paličky na maso se lišily v různých kulturách, ale základní princip zůstal stejný – narušení vláken masa pro dosažení měkkosti. V Evropě byly oblíbené kráječe na maso vyrobené ze dřeva nebo kovu a zdobené precizními řezbami. Moderní kuchyně začala využívat spíše děrovačku na maso. Dokáže maso zjemnit dokonaleji než palička a v každé lepší kuchyni ji jistě objevíte.

plátky masa mražené
Fotografie: Freepik

Díky paličce na maso můžete zlepšit kvalitu a chuť masových pokrmů, ať už jde o kotlety, klasické drůbeží řízky, nebo hovězí maso. Stačí se jen naučit správně používat obě strany paličky a vychutnávat si kvalitní a chutné masové pokrmy, které potěší nejen vaši rodinu, ale i hosty na vašich oslavách a večírcích.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]