Čištění parapetů může být díky domácímu čističi překvapivě jednoduché

Většina lidí se věnuje jenom oknům, tedy skleněným plochám, a na čištění parapetů zapomínají. Přitom i ty vyžadují péči. Může se zde hromadit řada nečistot, může se zde usazovat také prach, stejně jako nelze zapomínat ani na to, že se se zde může objevit i plíseň vlivem vlhkosti. A ta už je dobrý důvod, proč se pustit do jejich čištění. Jak?

Mýdlo na praní

Jednou z možností je použít mýdlo na praní. Když umí odstranit nečistoty z oblečení, tak zvládne i čištění parapetů. Poradí si s různými druhy skvrn, včetně takových, jako je třeba mastnota a další. Stačí trochu mýdla nastrouhat do horké vody, nebo ho aplikovat na vlhký hadřík a už můžete čistit.

Vlhčené ubrousky

Čištění parapetů může být překvapivě jednoduchou činností, pokud využijete vlhčené ubrousky. Na trhu je celá řada těch, které jsou určené pro domácnost. Mají složení, které si umí poradit s nečistotami, stejně jako mají i složení, které může být dezinfekční. Otřete s nimi parapet, ubrousek potom vyhoďte a je hotovo.

Zubní pasta

Jdeme na třetí řešení, které se hodí ve chvíli, kdy je skvrna na parapetu dlouhodobě zažraná. Zde jako čistič pomůže třeba zubní pasta. A když máte tu, použijte klidně i zubní kartáček. Jeho štětiny přinášejí efektivní mechanické čištění. Navíc se díky jeho rozměrům dostanete i na hůře přístupná místa.

Jedlá soda

Připravit si doma silný přírodní čistící prášek je překvapivě snadné. Potřeba bude jedlá soda s takovým množstvím vody, aby vznikla pastovitá konzistence. Tu následně můžete aplikovat pomocí hadříku, ale klidně i pomocí zubního kartáčku.

Ocet

Pokud potřebujete parapet nejenom čistit, ale také dezinfikovat, třeba v případě že se zde skutečně objevuje plíseň, potom použijte ocet. Ten můžete buď naředit vodou, nebo ho klidně můžete použít i přímo, kdy má ve své klasické koncentraci ten pochopitelně nejsilnější možný účinek.

Peroxid vodíku

Řada lidí ho má v domácí lékárničce, kde ho používají při různých zraněních, když je třeba ránu vyčistit. Když může přijít do kontaktu s kůží, může být pochopitelně využitý i na čištění parapetu. Stačí ho lehce naředit vodou.

Fotografie: Pixabay