Čištění zanesené digestoře nebylo nikdy snazší. Za pár minut máte hotovo s omračujícím výsledkem

Fotografie: Depositphotos

Umaštěná digestoř plná tuku a nečistot může působit, že už nikdy nebude zářit čistotou. A pokud ano, bude to velmi náročná práce. Ale i v tomto případě stačí znát ty správné přípravky.

Vaříte, digestoř jede na plné obrátky, ale stále máte pocit, že neodsává žádnou páru ani zápach? Pokud ano, je více než možné, že má zanesený filtr nahromaděnou mastnotou a dalšími nečistotami. I když je čištění digestoře snad tou nejméně oblíbenou domácí prací, je potřeba ji jednou za čas vykonat. Možná častěji, než jsme zvyklí, abychom na ní potom nenechali ruce i nervy. Tato metoda údržby vám s tím pomůže do pár minut.

Čištění digestoře často zbytečně odkládáme

Věřte nebo ne, znečištěná digestoř, zažloutlá od naneseného tuku, dobrou vizitku žádné hospodyňce neudělá. Každá žena s vámi bude sice soucítit, protože jistě ví, jak nevděčná práce to je, ale je zkrátka potřeba digestoř čistit pravidelně.

Fotografie: Pixabay

Nejen aby dobře vypadala, ale především dlouho vydržela a řádně plnila svou funkci. Údržba mřížky nad sporákem není tak složitá, jak se na první pohled může zdát. Vše umaštěné a pod nánosem nečistot se tváří jako náročný úkol, ale s těmi správnými přípravky vám půjde práce od ruky.

Použít můžete celou řadu přípravků

Přípravků, jimiž lze vyčistit zanešenou digestoř, je celá řada. Skvěle například funguje pěna na vyčištění trouby, hydroxid draselný, tekuté mýdlo na ruce, mycí prostředek na nádobí nebo také parní čistič. Tyto prostředky jsou sice účinné, ale také plné chemie. Záleží tedy jen na vás, jakou cestou se vydáte. Pokud však u vás vyhraje příroda, existují dvě ingredience, jež vám od špíny na digestoři zaručeně pomohou.

Jděte na to skrze přírodu

Pokud si chcete udržet digestoř zářivě čistou a zároveň se chcete vyhnout chemii, vezměte v úvahu starou dobrou jedlou sodu. Je tím nejlepším pomocníkem pro úklid celé domácnosti. Připravte si proto velký hrnec, do kterého se vejde alespoň polovina mřížky od digestoře, nalijte do něj vodu a dejte vařit. Voda by sice měla přejít varem, ale pro samotné čištění by neměla být horká, nýbrž teplá.

Fotografie: Pexels

Jakmile mírně vychladne, nasypte do ní celý balíček jedlé sody a důkladně promíchejte. Ponořte polovinu odmontované mřížky a vyčistěte ji pomocí houbičky na nádobí. Poté ji otočte a namočte druhou polovinu. Následně stačí mřížku opláchnout čistou vodou a osušit ji čistým hadříkem.

Zdroj: BHG

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]