Žmolky v kapse po vyprání kapesníku jsou nepříjemným překvapením. Problém vyřeší obyčejná aviváž

Fotografie: Captain MarcusL / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Takto můžete snadno odstranit papírové žmolky z rozcupovaného papírového kapesníku. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a vyčistěte své vyprané prádlo.

Každý má téměř vždy po ruce balíček papírových kapesníčků. Pokud jste před praním zapomněli zkontrolovat obsah kapes kalhot, nejspíš se vám podařilo papírový kapesník nebo celý balíček s prádlem vyprat. Během pracího programu se však papírový kapesníček rozdrolí na malé papírové žmolky, které ulpí na vašem oblečení a jen stěží je z oblečení budete dostávat. Naštěstí existuje jednoduchý trik, jenž za vás tento problém vyřeší.

Připravte si aviváž

Abyste z čerstvě vypraného oblečení odstranili žmolky z rozcupovaného papírového kapesníku, poslouží vám k tomu trocha aviváže. S její pomocí bez větší námahy oblečení snadno a rychle vyčistíte. Během chvilky tak bude vaše oblečení opět dokonale čisté a bez jakéhokoliv papírového znečištění. Tento jednoduchý postup vám zabere jen zlomek času a vaše oblečení bude navíc příjemně vonět.

Jak odstranit papírové žmolky z prádla

Pokud po vytažení vypraného prádla zjistíte, že se na většinu oblečení přilepily žmolky z vypraného papírového kapesníku, nevěšte hlavu. Oblečení vraťte zpátky do pračky a do zásobníku na prací prostředek přilejte trochu aviváže. Následně spusťte program máchání a poté program ždímání a sušení. Tyto programy dokážou snadno a účinně odstranit všechny zbytky papírového kapesníku z vašeho prádla.

Zbytky kapesníku přilnou na vaše oblečení kvůli opačným elektrickým nábojům. Pomocí aviváže však toto působení narušíte a během procesu máchání papírové žmolky snadno sklouznou z povrchu vašeho oblečení a odtečou z pračky spolu s vodou. Po skončení posledního programu však nezapomeňte zkontrolovat filtr pračky.

praní praqčka
Fotografie: Pixabay

Jak vyčistit filtr pračky

K filtru pračky se dostanete přes malá dvířka na spodní straně pračky. Než filtr z pračky vyjmete, položte pod ni ručník nebo savé hadry, kdyby z ní vytékala voda. Následně filtr z pračky vyjměte a očistěte od všech nečistot. Poté filtr omyjte pod čistou vodou a nechte ho usušit. Suchý filtr můžete vrátit zpět do pračky. Čištění filtru byste se měli věnovat pravidelně po každém praní nebo alespoň jednou měsíčně.

Pokud je filtr zanesený silnou vrstvou nečistot, voda z pračky špatně odtéká a veškeré nečistoty se mohou držet uvnitř bubnu pračky. Po skončení pracího programu může být oblečení stejně, nebo dokonce více znečištěné a pračka může vydávat nepříjemný zápach. Pravidelným čištěním a údržbou pračky zajistíte její správné fungování a prodloužíte i její životnost.

Zdroj: 24sedam

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]