Čištění žehličky nebude díky octu, soli a zubní pastě nadlidský úkol

Zdá se vám čištění žehličky jako nadlidský úkol, a tak na něj rezignujete? Nezoufejte. Jsou postupy, díky kterým je to hračka. Stačí použít pár věcí co máte běžně doma a vaše žehlička bude vypadat naprosto dokonale. Pokud myslíte, že to není možné, tak vás během krátké chvíle přesvědčíme o opaku.

Bílý ocet

Šetrný, a přitom velmi silný a samozřejmě ekologický pomocník na čištění žehličky. Hravě si poradí s jakýmikoliv spálenými částmi, bez ohledu na jejich intenzitu. Stačí jenom nanést a vyčistit hadříkem.

Hrubozrnná sůl

Má ji doma každý. Místo vaření ji použijte i na čištění žehličky. Stačí trocha hrubé soli, kterou na povrchu žehličky roztíráte pomocí novin. Stačí pár minut a vaše žehlička bude rázem jako nová.

Zubní pasta

Nejenom na hygienu je pravou volbou. Její použití je nesmírně snadné. Vezměte si starý kartáček, naneste na něj trochu pasty a můžete se pustit do čištění. Potom otřete suchou utěrkou a výsledek bude dokonalý.

Vosk

Skutečně obyčejný vosk, který se používá na výrobu svíček. Stačí jednu takovou vzít, lehce zahřát žehličku a potom s voskem jezdit po žehlící ploše. Následně jeho zbytky setřete suchým měkkým hadříkem a plocha vaší žehličky bude taková, jaká má být. Tedy dokonalá.

Prací prášek

Když pomůže oblečení, tak se hodí i na vaši žehličku. Stačí ho smíchat s malým množstvím vody, aby vznikla pasta, kterou aplikujete na povrch žehličky a tu pomocí hadříku nebo houbičky čistíte, nejlépe jemně pomocí krouživých pohybů.

Jedlá soda

Pečením, pálení žáhy a nyní i čištění žehličky. Na to se jedlá soda hodí více než cokoliv jiného. Přidejte k ní trochu bílého octu a vznikne čisticí směs, kterou aplikujte na hadřík a potom už na plochu žehličky. I to je cesta k její dokonalé čistotě.

Citron

Vezměte ho, přepulte ho, lehce ho posypte jedlou sodou a pomocí jeho povrchu se pusťte do čištění plochy své žehličky. Následně otřete vlhkým a potom suchým hadříkem a můžete obdivovat to, že je vaše žehlička doslova jako nová.