Vánoční úklid: Správně organizujte a vše půjde snáz

Fotografie: Shutterstock

Nejkrásnější svátky roku jsou téměř za dveřmi a s nimi přichází i detailní úklid. Kdo uklízí průběžně takzvaně hloubkově po celý rok, má jistě výhodu. Jsou ale takoví, kteří hloubkový úklid odsouvají a odkládají na poslední chvíli.

Abychom nejen těm, kteří se vrhají do hlubšího úklidu až na poslední chvíli, ale i těm, kteří uklízí po celý rok pomohli, připravili jsme několik nápadů, jenž vám pomohou uspořádat váš domov. Myslete na to, že vánoční úklid nemusí být na několik dnů. Ve skutečnosti jej můžete mít efektivně a rychle hotový.

Skladování obuvi

Bota sem, bota tam. Znáte to? Patery boty na léto, dvoje na zimu, botasky na sport. Snad každá žena vlastní více než troje boty. Dokonce se říká, že každá žena vlastní v průměru 20 párů bot. Jestliže tomu tak je, jistě bez řádné organizace budou boty rozházené, a ještě hůře kvůli špatnému skladování odřené a zdeformované. To jistě neprospívá obuvi, ale ani místu, kde jsou uložené. Jednoduše vám boty dělají nepořádek.

V krabici boty zaberou mnoho místa, kam je tedy uložit, aby byly přehledně uložené, a navíc, aby nezpůsobovaly nepořádek? Pověste je na věšák. Je to jednoduché. Sežeňte ramínka s gumovými skřipci a boty jednoduše pověste. Do kozaček, ale i jiné obuvi umístěte polystyren, aby se boty nedeformovaly. Nyní máte uvolněný další úložný prostor.

Pokličky od hrnce

Ty nezbedné pokličky od hrnce. Když otevřete skříňku, ihned vypadnou ven. Rády nedrží na místě a dělají opravdu velký nepořádek. Jestliže máte velkou linku a pokličky můžete strčit odděleně od hrnců, například do šuplíku, jistě máte výhodu, ale jsou tací, kteří takovou výhodu nemají. I pro takové nevýhody máme řešení. K tomu budete potřebovat plastové, ale klidně i kovové háčky. Plastové budou ideálnější a půjdou uchytit i bez vrtání. Nyní změřte průměr pokličky a háčky umístěte tak, abyste do nich mohli pokličku “posadit”.

Skladování sponek, pinzet a jiných

Pokud máte malou slečnu, která miluje sponky do vlásků, jistě víte, že tyto vlasové potřeby jsou všude. Pod kobercem, v oblečení, mnohdy i v pračce, na pohovce, v pokoji, no jednoduše všude tam, kam se podíváte. Vyřešte tento malér pomocí lepících magnetických proužků, neboli lišt.

Můžete je nalepit v koupelně na vnitřní stranu dvířek a použít je na make-up štětce, pinzety a jiné. Do dětského pokoje tuto lištu můžete nalepit do šatní skříně. Rázem budou veškeré kovové věci uklizené.

Skladování kuchyňského náčiní

Rádi pečete, vaříte, grilujete, a máte parádně vybavenou kuchyň všemi možnými potřebami, jako jsou nůžky na maso, perfektní odměrky, mašlovačka, obracečka, metlička, ale v jednom šuplíku veškeré tyto potřeby zavazí nebo se povalují všude možně po lince? Pokud nemáte dostatečný úložný prostor, veškeré vaše kuchyňské potřeby dokáží udělat pěkný nepořádek.

Zkuste takové náčiní zavěsit. Jistě v každých domácích potřebách nebo obchodech s nábytkem, zakoupíte závěsnou tyč s háčky, na které potřeby jednoduše zavěsíte. Díky tomuto způsobu už se nikdy nebudete muset dlouho probírat zásuvkou. Navíc, tento skvělý nápad oživí každou kuchyň.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]