Citlivě zrekonstruovaná chalupa, v těsné blízkosti jezera, ohromí svým kouzlem

Zachování původní stavby se někdy může zdát komplikované. Zvlášť, když se týká takto velké rezidence. Málokdo si umí představit, co dokáže povedená rekonstrukce vytvořit. Pokud si vše do detailů naplánujete a promyslíte, můžete díky rekonstrukci ze starého příbytku udělat luxusní sídlo.

Důkazem je vniklá rezidence u jezera v Kanadě. Majitelé se rozhodli pro předělání a přístavbu. Dnes rozhodně nelitují a není divu. Příjemné bydlení jim pravděpodobně budete závidět.

Kompletní rekonstrukce

Přestože není známa doba, kdy původní stavba vznikla, ke kompletní rekonstrukci došlo v roce 2000. O pět let později byla dokonce přistavěná celá další část objektu.

Právě v této části v blízkosti vchodu se nachází jídelna, kde byla instalována originální kamna na dřevo. Vedle se nachází kuchyň. Historická pec a unikátně tvarované okno ji dodávají původní ráz i přesto, že byla také kompletně zrekonstruována. Přistavěnou část doplňuje nynější obývací pokoj a hlavní ložnice. Vzhledem k jejich rustikálnímu charakteru ale plně korespondují se starší částí rezidence.

Dřevo v hlavní roli

Interiér vás dostane svou útulnosti díky použitému dřevu. To najdete ve všech místnostech na podlaze, obložení, stropě i původních trámech. Různé odstíny hnědé dotváří velmi teplý a útulný interiér.

Dokonale se hodí k dalšímu použitému přírodnímu materiálu, kterým je kámen. Právě v obývacím pokoji dominuje masivní krb z kamene.

Rezidence nabídne vše potřebné

V rezidenci najdete 3 ložnice v nové části a další 2 v původní. Hlavní ložnice disponuji i vlastní koupelnou. Další z koupelen je vybavená romantickou vířivou vanou.

Ta v přízemí naopak nabídne sprchový kout a unikátní spojení keramiky a dřeva.

Kromě interiéru ale rozhodně zaujme také zahrada a venkovní části objektu. K verandě přiléhá letní zakrytá kuchyň a příjemná terasa s posezením a vířivkou, ve které je možné nerušeně relaxovat.

Okolí si vás získá také naprostým klidem a soukromím. Velký pozemek je ohraničen stromy. Navíc se můžete lesíkem projít k nádhernému jezeru Lac de la Grise, které je jen pár kroků od rezidence. Celý objekt je nyní na prodej. Zájemce si ale musí připravit nejméně 525 000 dolarů. Luxus v podobě unikátního interiéru a překrásné přírody v okolí samozřejmě musí být vykoupen vyšší cenou. Odpočinek v takové rezidenci ovšem musí stát za to.

Fotografie: Andrew Fugere & Jessica Million

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]