Hřebíček zapíchnutý v citronu ocení celá domácnost. Postará se o zápach i otravný hmyz

Fotografie: Annatsach / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Kombinace citronu s několika kousky hřebíčku nabízí spoustu výhod, které lze aplikovat především v domácnosti. Využijte svěží vůni citrusového ovoce a nasládlé aroma koření.

Hřebíček a citron, koření a citrusové ovoce – co mohou mít tyto zcela odlišné suroviny společného? Dá se říct, že vůbec nic, ale jejich kombinace dokáže hotové zázraky. Pokud vezmete pár kousků hřebíčku a zapícháte je do rozkrojeného citronu, můžete je společně využít v mnoha oblastech svého života. Pomohou vám s nepříjemnými pachy i otravným hmyzem.

Neutralizace nepříjemného zápachu

Přestože se citron může pyšnit mnoha skvělými vlastnostmi, tentokrát nejde ani tolik o jeho zdravotní výhody. Lze ho totiž využít jako platného pomocníka v domácnosti. Citron je ideálním přírodním neutralizátorem zápachu. Dužina i slupka nabízí svěží vůni, která pročistí vzduch, proto se z nich často vyrábějí esenciální oleje.

Stejně tak hřebíček je velice aromatické koření, které by mělo mít v každé kuchyni své místo. Kromě toho, že má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, jeho nasládlé a kořenité aroma lze využít různými způsoby. Pokud jej zastrkáte do dužiny rozkrojeného citronu, položíte na talířek a umístíte do lednice, kde se mísí různé pachy potravin, jež často nevytváří zrovna příjemný odér, citron s hřebíčkem nasají zápach a zanechají vaši chladničku příjemně svěží, informuje web MojeGotowanie.

hřebíček
Fotografie: Freepik

Otevřená dvířka pračky po praní mohou pomoci předejít plísni. Pozornost je však třeba věnovat i těsnění

Už žádný otravný hmyz

Spojení citronu a hřebíčku se vám bude hodit nejen po svátečním období, kdy máte přeplněnou lednici jídlem různých vůní, ale také v létě. Tentokrát poskytne citrusové ovoce a aromatické koření službu v podobě odpuzovače otravného hmyzu. Hřebíčkový esenciální olej se často používá k výrobě domácích sprejů proti hmyzu, jak uvádí server TheHomespunHydrangea.

Pokud si chcete užít klidný vlahý večer na terase, ale neustále vás obtěžují mouchy nebo komáři, vložte do misky s vodou rozkrojené citrony se zapíchaným hřebíčkem. Popřípadě tento trik můžete použít na kuchyňské lince nebo na parapetu okna. Hmyz se vám raději vyhne širokým obloukem. Jak můžete použít hřebíček k provonění toalety, jsme již psali na BydlímeÚtulně.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]