Stylový dům na kolech může plně nahradit bydlení v malé garsonce

Co je problém klasického bydlení? Že jsme vázáni vždy na konkrétní místo. Tento problém však umí vyřešit dům na kolech. Tento, který vám představíme, rozhodně nevypadá jako běžný obytný dům, jako karavan, nebo jako mobilheim. Na první pohled je k nerozeznání od menší útulné chatičky. Od té se ale liší tím, že má možnost transportu kamkoliv.

Místo pro 4 lidi

I když na první pohled může tento dům na kolech působit jako malý domov, není tomu tak. Rodina, která ho vlastní je čtyřčlenná. Manželé Bob a Esther zde žijí se svými dvěma dětmi a rozhodně si nestěžují ani na to, že by zde snad měli nedostatek místa, tak si nestěžují ani na to, že by zde snad byl nedostatek soukromí. Stačí nahlédnout dovnitř a je vidět, že místa je zde opravdu dost.

Velice útulné bydlení

Co je tím materiálem, který dominuje jak v exteriéru, tak v interiéru? Je to dřevo. Díky němu dům na kolech perfektně zapadá do okolní přírody, kde se aktuálně nachází. Uvnitř zase dřevo dokáže pomoci navodit příjemnou domácí atmosféru. Té je dosaženo také díky využití jak bílých, tak i klasických přírodních odstínů, které k sobě dokonale ladí.

S ohledem na moderní standardy

I když tento dům na kolech vypadá spíše jako běžná dřevěná chata, je třeba říci, že je postaven s ohledem na řadu moderních standardů. Těmi se rozumí třeba využití solární energie, využití tepelného čerpadla, nebo se jimi rozumí také dobrá tepelná účinnost či minimální energetické ztráty. Dům tak moderním standardům na nemovitosti vyhovuje do puntíku.

Světla je všude dost

Mnoho chat malých rozměrů trpí temnotou. To se o této nemovitosti říci nedá. Jak proto, že bílá barva interiér zajímavě prosvětluje, tak i proto, že součástí pláště domu jsou i opravdu velká okna, skrz která dokáže do interiéru procházet opravdu mnoho denního světla.

Místa je dost

Díky správnému rozložení jednotlivých prvků v interiéru, díky využití každého centimetru místa, i díky zajímavě řešeným úložným prostorům můžeme říci i to, že místa je všude dost. Když se interiér zařizuje chytře, tak i malá plocha stačí.

Fotografie: Willowbee Tiny Homes

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]