Dechberoucí interiér starého karavanu Airstream nadchne nejen milovníky cestování

Airstream je populární americký karavan, jehož opláštění je zhotoveno z hliníku. Jeho výroba započala ve dvacátých letech devatenáctého století. My vám představujeme karavan, který se dochoval od roku 1979. Na první pohled se tento obytný vůz netváří příliš přívětivě, ale uvnitř tohoto historického karavanu se skrývá dechberoucí tajemství, v podobě dokonale zpracovaného interiéru.

Karavan k pronájmu v New Orleans

Tento populární historický kousek je možné si pronajmout přes Airbnb k ubytování v New Orleans, konkrétně tedy v Louisianě. Moderním interiérem v proslulém Airstreamu se tak můžete kochat i několik dnů, či týdnů.

Dřevěný interiér v karavanu

Tento fascinující karavan v sobě ukrývá skutečný skvost. Když do něj totiž vejdete, přivítá vás teplá náruč dřevěného obložení, které působí opravdu domáckým dojmem. Dřevo je zkrátka všude, na kuchyňské lince, na sedačkách, i podlaze. I nábytek je sladěn s tímto dominujícím materiálem.

U vstupu vás příjemně překvapí prostorná kuchyňská linka a jídelní stůl s lavicí. Kuchyně se rozprostírá téměř po celé délce interiéru karavanu. Dokonce zde objevíte i starý gramofon, kde si můžete pustit staré hity a rozjímat tak po večerech s partnerem, či rodinou. Když popojdete dál, uvidíte velikou postel, která vypadá zcela jistě pohodlně. Určitě se na ní spí přímo královsky.

Bez problémů se na ní vejdou dva lidé. Když byste se chtěli pohoupat v starém dřevěném křesílku, máte tu také možnost. Propracované jsou ovšem i veškeré detaily, jako jsou třeba úložné prostory pod postelí, které umožní prakticky skladovat oblečení a různé další potřebnosti.

Dokonce i koupelna s toaletou!

Jestli jste se obávali, že tento historický Airstream není vybavený sociálním zařízením, nenechte se mýlit. Tento projekt je majiteli dotažen do posledního detailu. Do karavanu je totiž přivedena teplá i studená voda a nejdete zde jak toaletu, tak stylovou vanu na nožičkách, v které se můžete vykoupat.

Pokud však holdujete spíš obyčejné sprše, hlavu věšet nemusíte. I na tohle majitelé mysleli. Nechali totiž vedle obytného karavanu vyrobit ze dřeva sprchový kout, v kterém si tak můžete dopřát svěží letní nebo jarní lázeň.

Airstream má dokonce i svou vlastní terásku, která je taktéž dřevěná a přímo vybízí k posezení v teplých letních dnech. Tohle místo je zkrátka dokonalé a najdete tu všechno, co potřebujete. Jak na delší dovolenou, tak i na tu krátkou. Majitelé si s rekonstrukcí tohoto pověstného karavanu dali velkou práci a výsledek je tedy excelentní.

Pokud se tu tedy budete chtít ubytovat, stačí si tohle místo vyhledat na Airbnb a pak už jen rezervovat a odjet do Ameriky užívat si trochu té romantiky a historie. Možná vás tato přestavba podnítí rovněž k tomu, že si pořídíte svůj vlastní Airstream a zdokonalíte si ho stejným způsobem. Pak už jezdit nikam nemusíte.

Fotografie: Airbnb