Denní a noční okenní rolety jsou hitem. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody

Fotografie: Freepik

V současné době jsou hitem denní a noční rolety. Závěsům a žaluziím již dá se říci odzvonilo. Zjistěte, proč jsou nyní tolik oblíbené zrovna rolety.

Denní a noční rolety mají výrazný vzhled. Je obtížné je zaměnit s jiným typem rolet na okna. Liší se svoji konstrukcí, která umožňuje přesnou kontrolu nad tím, kolik světla vstoupí do vašeho interiéru. Tyto rolety se skládají ze dvou vrstev látky, která je složená ze střídajících se pruhů zatemnění a průsvitných látek. Lze je tedy nejen zvedat a spouštět jako žaluzie, ale také můžete pásy uspořádat tak, aby regulovaly zatemnění místnosti.

Volba denních a nočních rolet

Možná, že vám přijde, že je jen jeden typ denních a nočních žaluzií. Přitom si můžete vybrat – stejně jako u žaluzií nebo jiných rolet – z několika typů. Základní rozdělení je na volně visící rolety a rolety v kazetě. První zmíněné jsou připevněné k okennímu rámu nebo ke zdi. Jejich montáž může být buď invazivní nebo neinvazivní. Pokud zvolíte rolety v kazetě, pak jsou připevněné přímo k rámu okna a lépe se k němu hodí.

Fotografie: Pixabay

Ačkoli jsou tyto rolety hitem, najdou se samozřejmě lidé, kteří je nenávidí. Někteří lidé totiž zastávají názor, že nejsou estetické. Nepovažují je za elegantní a někteří dokonce tvrdí, že jde o kýč. Záleží samozřejmě zejména na tom, jaký styl daný člověk preferuje. Jedno je jisté. Tyto rolety jsou mnohem modernější než klasické nebo římské rolety, přesto někdo dává klasickým roletám přednost. Je fakt, že z počátku nebylo z čeho vybírat, nyní je však trh nasycen.

Vybírat můžete z mnoha barev

Na začátku byly jen bílé a béžové rolety. To byl pro někoho problém, jelikož chtěl jiné barevné provedení. Dnes jsou již k dispozici rolety v téměř všech barevných odstínech. Navíc existují i verze s pruhy v různých variantách. Kromě estetického aspektu však myslete na to, že denní a noční rolety nedosáhnou úplného zatmění. V kuchyni nebo v obýváku by to však neměl být problém.

Fotografie: Freepik

Lidé, kteří nemají rádi tento druh rolet mají pochopitelně stále jiné možnosti. Mohou si pořídit klasické žaluzie, staré ale dobré závěsy, látkové rolety, skládané rolety nebo venkovní rolety. Je to jen a jen na vás. Vše má své klady a zápory. Na trhu je velké množství nejrůznějších možností, jak zatemnit místnosti v domě.

Zdroj: Goodhousekeeping

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]