Čistý polštář je základem kvalitního spánku. Nečistot se dá bezpečně zbavit i v pračce

Fotografie: Depositphotos

I přes vrstvu povlečení se mohou na vašem polštáři objevit žluté skvrny od slin, potu a dalších nečistot. Abyste svůj péřový polštář účinně vyčistili, vyzkoušejte tento trik.

Na péřových polštářích se spí jako na obláčku. Údržba těchto polštářů však bývá složitější a namáhavější. Přestože se v péřových polštářích často vyskytuje velké množství prachu, většina lidí tuto práci odkládá do poslední chvíle. Nemusíte polštáře odvážet do čistírny, abyste je zbavili všech nečistot a mohli si vychutnat výživný spánek. Pomocí tohoto triku bude váš péřový polštář opět jako nový.

Jak vyčistit péřový polštář

K vyčištění péřového polštáře můžete použít pračku. Pokud se však rozměr vašeho polštáře do bubnu pračky nevleze, musíte vyzkoušet jiné řešení. Některé větší polštáře mají zvlášť vnější a vnitřní povlak, ve kterém je umístěné peří. Nejprve jednotlivé povlaky oddělte a vyperte zvlášť. K praní peří použijte jemný program s teplotou maximálně 40 °C. Namísto pracího prášku použijte prací gel, který se ve vodě snadněji rozpouští, a vhoďte do pračky pár tenisových míčků.

Malý polštář vložte do pračky celý

Menší péřové polštáře jsou téměř bezproblémové. Jednoduše vhoďte celý polštář do pračky, vložte pár tenisových míčků a nastavte vhodný prací program. Teplota pracího programu by se měla pohybovat mezi 30 a 40 °C, abyste peří uvnitř polštáře nepoškodili. Do zásobníku pračky nalijte prací gel a pračku zapněte. Pokud je to možné, vnější povlak a vnitřní vak s peřím sušte zvlášť, abyste schnoucí proces uspíšili. Pokud je povlak na peří jakkoliv poškozený, do pračky ho rozhodně nedávejte. Mohl by se roztrhnout a uvolněné peří by mohlo ucpat filtr pračky.

Jak vyčistit péřový polštář bez pračky

Oživit a osvěžit své péřové polštáře můžete i bez použití pračky. Místo toho použijte žehličku s funkcí páry. Nejprve polštář zavěste do vzduchu a pomocí žehličky a páry ho důkladně napařte. Postup opakujte alespoň dvakrát a nakonec nechte polštář důkladně vyschnout. Můžete se tak zbavit prachu i dalších nečistot usazených uvnitř péřového polštáře.

Fotografie: Carol M. Highsmith / Public Domain

Správné schnutí péřového polštáře

Abyste během schnutí polštář nepoškodili, dejte ho vždy sušit na sušák ve vodorovné poloze. Takto bude peří rovnoměrně rozprostřené a mnohem rychleji uschne. Zatímco pokud necháte polštář pověšený, všechno peří bude na hromadě dole a jen tak už ho nenadýcháte. V důsledku špatného schnutí se může uvnitř vašeho polštáře dokonce objevit plíseň. Vyberte si k praní polštářů slunečné a teplé počasí a nechte slunce odvést většinu práce za vás.

Zdroj: Sovkusom

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]