Dívka vzala obyčejné kartonové krabice a proměnila je v designové police

Také si rádi prohlížíte stránky moderních časopisů o bydlení, které jsou plné zajímavé inspirace, jako jsou i police? Většina z těchto nápadů je ale pro vás jen marným snem, protože tyto designové kousky jsou většinou tak drahé, že se vůbec nevyplatí nad nimi uvažovat.  S trochou šikovnosti, kreativity a trpělivosti si můžete vytvořit podobně nápadité kousky doslova za pár korun. Třeba jako tyhle designové poličky z kartonu.

Stačí karton, nůžky a lepidlo

Na kusu silného kartonu si nejprve narýsujte šestiúhelník. Určitě využijete pravítko i kružítko, snažte se být maximálně přesní. Výsledný šestiúhelník vyřízněte nožíkem. Na ostatních kartonech si nyní narýsujte obdélníky, jejichž šířka by měla být taková, jakou chcete mít výslednou hloubku polic.

Velmi rozumná šíře je například 14 centimetrů, ale můžete si zvolit i jinou velikost.Na obdélnících poté naměřte jednotlivé části v délce jedné strany šestiúhelníku. Tyto hrany nejprve vyznačte něčím ostrým a poté je precizně ohněte.

Takto máte připraveny základní kusy ke konstrukci jedné police. Nyní už je potřeba je jen sestavit k sobě a přilepit lepicí pistolí. Tato část postupu může být náročná, neboť hrany jsou úzké a chce to trochu trpělivosti, než se vám podaří vše dobře přichytit.

Nevzdávejte se ale, určitě se vám to podaří. Lepidlo poté nechte pořádně zaschnout. Je nezbytné, aby police skutečně pevně držela při sobě, takže se nebojte to pořádně vyzkoušet, než přistoupíte k dalšímu kroku.

Máte téměř hotovo

A nyní už přijde ta zábavná část – malování. Barevnou kombinaci si samozřejmě můžete zvolit zcela dle svých představ a vybavení vašeho interiéru. Nejlepší je použít nějakou trvalou barvu na vodní bázi, která nezapáchá a rychle schne. Použijte malý štětec na vykreslení všech ohybů a hran. Na větší plochy si vystačíte i s obyčejným válečkem. Nechte zaschnout a máte hotovo. Teď už jen pověsit.

Pokud neplánujete do police umisťovat nic těžkého, je možné ji velmi snadno přilepit jen oboustrannou lepicí páskou. Udrží takto nějaké lehčí dekorační předměty. Tímto postupem si můžete vytvořit hned několik šestiúhelníkových polic, které můžete vzájemně pospojovat a vytvořit skutečně unikátní dekorační prvek, za který byste jinde zaplatili desetitisíce.

Fotografie: Youtube Screen Isabelle Verona

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]