Dokonalé využití zubní pasty v domácnosti, o kterém jste s největší pravděpodobností netušili

Fotografie: Unsplash

Vyzkoušejte vaši zubní pastu využít těmito způsoby a zaručeně ušetříte spoustu času i finančních prostředků.

Zubní pasta je skvělým vynálezem, který čistí a pečuje o naši ústí dutinu. Na trhu di dnes můžete vybrat hned celou řadu zubních past od těch bělících až po speciálně upravené, které jsou určené pro problematické dásně a ztenčenou zubní sklovinu. Co jste však možná nevěděli je fakt, že zubní pasta může mít i mnohem širší škálu využití, a to jak v domácnosti, tak mimo ni. V dnešním článku si tedy přineseme několik jednoduchých rad a tipů, jak díky ní ušetřit spoustu času i finančních prostředků.

Čištění bot

Nejspíše to zná spousta lidí. Pořídíte si nové tenisky a zprvu o ně pečujete téměř jaké o vlastní dítě, musí být ukázkově čisté a jednoduše dokonalé. Pak postupně přejdete do fáze, kdy vám na nich pár flíčků zas tolik nevadí, a nakonec ani nevíte jak, a jsou ušmudlané a jako zázrakem ztratili svoji původní krásu.

Fotografie: Unsplash

Ta se však dá jednoduše navrátit, a to dokonce bez použití drahých čistících prostředků nebo návštěvy specializované čistírny. Nevěšte tak hlavu a vezměte do ruky obyčejnou zubní pastu a starý kartáček na zuby nebo obyčejný hadřík. Poté už stačí pouze nanést tento čistící zázrak na potřebné místo, mírně vydrhnout kartáčkem a poté opláchnout a nechat uschnout. Vaše boty budou najednou zářivě čisté, a dokonce také vybělené.

Leštění šperků

Podobně jako mnoho věcí, které jsou běžně používány, i šperky časem ztrácí svůj prvotní lesk a stávají se matnějšími. Mohou za to hned nejrůznější vlivy jako je počasí, namáčení do vody nebo čistících prostředků a mnohé další. I zde je však jednoduchá cesta, jak se opět rozzářit a navrátit jim jejich původní blyštivost. Stačí použít zubní pastu.

Fotografie: Unsplash

Tu podobně jako u bot jednoduše nanesete na celý šperk a jemně jej vydrhnete kartáčem nebo hadříkem. Nakonec stačí pouze vyleštit a sami uvidíte ten rozdíl. Podobně se tak dají čistit i příbory nebo jiné zašlé potřeby v kuchyni a celkově v domácnosti. Takže ani nebudete potřebovat drahé čistící a leštící prostředky.

Záchrana starých CD

Ačkoliv se jedná o věc, která dnešní mládeži nejspíše tolik neříká, ještě nedávno byly CD a DVD skvělým prostředkem, na které se daly uložit celé hodiny hudebních hitparád nebo také filmy, fotografie a další obsahy. Jejich poškrábáním se však snižovala jejich funkčnost a poslouchat takové CD rozhodně nepatřilo mezi nejpříjemnější zážitky.

Fotografie: Unsplash

Pokud však patříte mezi lidi, kteří takové věcičky ještě doma mají a rádi by je upotřebili nebo se jednoduše vrátili ke svým oblíbeným písním či videím, vyzkoušejte jejich opravu pomocí zubní pasty. Tu pomocí měkkého hadříku jednoduše nanesete na poškrábané místo a pomalými krouživými pohyby vetřete. Nakonec stačí přebytečnou pastu opatrně setřít a máte hotovo.

Čištění koupelny

Ačkoliv se to může zdát jako hloupost, zubní pastu lze s naprostým klidem využít jako čistící prostředek do koupelny. Díky svým bělícím a čistícím účinkům si totiž hravě poradí se zašlými spáry, umyvadlem, vanou, a dokonce také s vodním kamenem, který se v koupelně velmi snadno usazuje. Pokud navíc zubní pastu smícháte s jedlou sodou, získáte dokonalý prostředek na čištění všeho druhu.

Fotografie: Freepik

Rychlá pomoc pro pleť

Zubní pasta nám kromě krásného úsměvu bez zažloutlých zubů může pomoci ještě při jednom problému. Jsou jím pupínky, které mají dokonalou tendenci, objevit se na tváři zrovna ve chvíli, kdy se nejméně hodí. Takže zpravidla před focením, randíčkem či jakoukoliv důležitou událostí. Někdy se však (nejspíš ze solidarity) objeví o den dříve, a v takovém momentu, se s nimi ještě dá něco dělat.

Stačí si na místo vzniku jednoduše nanést trošičku zubní pasty a nechat přes noc zaschnout. Látky, které jsou v pastě na zuby obsažené poté začnou účinkovat a celé místo zklidní a zmírní vzhled pupínku. Zmizí tedy zarudnutí kolem a celý problém nebude tak výrazný. Poté stačí mírně překrýt korektorem nebo pudrem a nikdo nebude nic tušit.

Zdroj: TheSpruce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]