Domácí aviváž nejen na ručníky vyrobíte z běžného octa. Stojí jen pár korun

Nechcete při praní využívat chemii? Potom si vyrobte domácí aviváž. A postačí k tomu zcela obyčejný ocet a pár dalších věcí. Výhodou je, že vás daná aviváž vyjde na pár korun, použijete věci, co máte běžně doma a hned po použití zjistíte i to, že se s tou kupovanou nedá srovnávat. Vaše oblečení bude podstatně měkčí a příjemnější, což je další klad. Nejenom u ručníků, ale i u dalšího vašeho oblečení.

Co budete potřebovat?

Jak jsme již zmínili, vyrobit si domácí aviváž rozhodně není nic složitého, jelikož budete potřebovat jenom pár úplně běžných věcí, které jistě máte i doma. Pokud se má výsledek povést, tak mějte k dispozici:

  • 2 šálky bílého octa

  • 2 lžíce jedlé sody

  • 4 šálky minerální vody

Postup přípravy je jednoduchý

Máte k dispozici potřebné ingredience? Pokud ano, tak už vám postačí jenom jediná věc, kterou je příprava. A ta spočívá v tom, že jako první smícháte vodu s octem a následně do tekutiny budete přidávat jedlou sodu. A to pomalu, po malých částech, jinak hrozí poměrně bouřlivá chemická reakce. Sodu následně rozmícháte a je hotovo. Domácí aviváž je připravena k použití.

Jak ji používat?

Ať už jde o praní ručníků, nebo jakéhokoliv vašeho běžného oblečení, je postup stejný, jako při používání té klasické. Stačí ji nalít do příslušné přihrádky ve vaší pračce. Kromě toho ji můžete použít už ve chvíli, kdy prádlo namáčíte. I sem můžete trochu aviváže jednoduše přidat.

Chcete mít ručníky opravdu dokonalé?

Pokud ano, není to jenom domácí aviváž, která vám pomůže. Vhodné je použít trochu octa i při praní, protože vám pomůže prádlo změkčit. Také dejte pozor na to, kolik ručníků najednou perete. Je ideální naplnit maximálně polovinu bubnu pračky. Vliv na měkkost má dále i sušení. Nejlepší je pověsit ručníky, ale i jiné věci ven, na vzduch, vítr a slunce. Tuto kombinaci nenahradí žádná sušička.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]