Domácí hnojiva na rajčata, která si zahrádkáři dlouhá léta střežili jako oko v hlavě

Fotografie: Depositphotos

V současné době jsou rajčata v obchodě velmi drahá, a proto je dobré si je začít pěstovat. Avšak i tyto rostliny je potřeba čas od času přihnojit, ovšem nemusíte k tomu kupovat drahá hnojiva.

Většina plodů chutná lépe, když si je doma sami vypěstujete. V obchodě jsou nyní všechny potraviny, ovoce i zelenina celkem drahé, a tak je lepší, když se pustíte do domácího pěstování. Jelikož rajčata milují pravidelnou zálivku a občasné přihnojení, určitě jim uděláte radost, když použijete domácí hnojivo. Díky tomu i ušetříte peníze – nemusíte hnojivo kupovat.

Zvolte vhodnou zeminu

Abyste vypěstovali krásná rajčata, budete potřebovat vhodnou zeminu, díky níž se bude rostlině i plodům dařit. V zemině je potřeba mít hodně živin. Vhodnou půdu si můžete zakoupit, nebo poté rajčata přihnojovat. Postačí vám také substrát pro výsev a pěstování společně s hlínou z kompostu. Ta je bohatá na živiny a rajčatům se v ní bude dařit.

Cibulové slupky s vodou

K pohnojení rajčat vám stačí smíchat 50 gramů cibulové slupky a 500 mililitrů vody. Cibule oloupejte a slupky si dejte do vhodné nádoby, do níž nalijete 500 ml horké vody. Nechte vše odležet 2 až 3 dny a poté tekutinu slijte přes sítko do jiné nádoby. Vše zřeďte klasickou vodou tak, že ke 100 ml směsi nalijete 500 ml vody. Hnojivo používejte dvakrát měsíčně.

Bramborovou vodu nevylévejte do dřezu

Každý člověk by měl vědět, že bramborovou vodu se nevyplatí vylévat do dřezu. Jakmile si uvaříte brambory, slijte si vodu z nich do nádoby. Dále tuto vodu nemusíte nijak upravovat, protože máte hnojivo hotové. Každý týden zalévejte rajčata touto tekutinou a brzy uvidíte, že se jim bude dařit ještě lépe.

Fotografie: Depositphotos

Čím hnojit ve vegetačním období

Až nastane období, které je velmi vhodné pro růst rajčat, můžete jim ještě trochu pomoci. Připravte si 5 litrů teplé vody, 200 gramů droždí a 1 hrnek cukru. Vše důkladně promíchejte, nádobu přikryjte utěrkou a odložte ji na teplé místo, kde ji necháte přibližně 7 dní.

Občas s nádobou zatřeste a jakmile uběhne 7 dní, musíte hnojivo před použitím zředit. Z hnojiva odeberte 1 hrnek, který je potřeba zředit. Použijte 10 l vody a půl sklenici popela. Ten vezměte nejlépe z ohniště, kde jste předtím pálili pouze nelakované dřevo bez chemických úprav.

Zdroj: Gardeningknowhow

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]