Zateplit okna bublinkovou fólií může být cesta k tomu, jak minimalizovat náklady na vytápění, a přece vám bude v bytě teplo.
Zimní období je zátěží pro vaši peněženku proto, že se musí topit. I kdybyste patřili k těm nejotužilejším lidem na světě, stejně přitopit musíte, jinak by váš byt v zimě zvlhl a všude byste měli plíseň. Prostě to v našich zeměpisných končinách bez topení nejde.
Neobvyklá izolace bublinkovou fólií
Bublinková fólie se může stát vynikajícím tepelně izolačním prostředkem, a to za poměrně nízkou cenu. Je tvořena několika vrstvami plastu, v nichž je uzavřen vzduch. Ten pak tvoří izolační bariéru, jež dokáže omezit tepelné ztráty z vaší domácnosti ven a naopak – zabrání pronikání chladného vzduchu dovnitř, píše web FamilyHandyman. A výsledkem je lepší izolace, stabilní vnitřní teplota, a tedy mnohem menší potřeba vytápění.
Zateplit okna bublinkovou fólií, zejména na severní a západní straně bytu, má v podstatě efekt dvojitého či trojitého zasklení vašich oken. Pokud ke sklům fólii správně přiložíte, vytvoříte další ochrannou vrstvu, díky níž se snižují tepelné ztráty.
Větrat v zimě lze i bez zbytečných tepelných ztrát. Ideální je vytvořit průvan na 5–10 minut
Výhody použití fólie na okna
- Bublinková fólie je dočasné řešení jen pro zimní období, jakmile se venku trošku oteplí, můžete ji sundat (takže žádná nevzhledná okna během roku).
- Snadná instalace také hovoří pro použití této fólie.
- Reverzibilita – bublinkovou fólii snadno a bez poškození sejmete, uložíte a příští rok ji můžete opětovně použít. Čili za jedny peníze máte produkt na několik sezon.
- Cena bublinkové fólie je mnohem nižší než u dalších izolačních materiálů.
- Bublinková fólie je průhledná, takže do bytu se dostane dostatek přirozeného světla, zatímco některé další izolační materiály jsou i neprůhledné.
Instalace bublinkové fólie
Ustřihněte si kus, který bude přesně odpovídat rozměrům vašich oken, jež chcete zateplit, radí na webu Gadzetomania. Na sklo pomocí rozprašovače nastříkejte nepatrné množství vody; v podstatě je stačí zarosit. Fólii si připravte tak, aby byla natočena plochou stranou k oknu. Pak ji přiložte a opatrně přitlačte hlazením po celé ploše. Tak se vám podaří vytlačit zpod fólie vzduch a ona k oknu přilne. Pokud máte pocit, že bublinková fólie na okně nebude držet, přichyťte ji ještě kousky průhledné izolepy.
Zda bylo použití fólie účinné, poznáte snadno. Zpravidla se efekt projeví tak, že snížíte teplotu na radiátoru, protože vám začne být v bytě větší teplo. Na BydlímeÚtulně jsme také psali, jak můžete ušetřit výdaje za topení, když za radiátory instalujete hliníkovou fólii.
Zdroje: Gadzetomania, FamilyHandyman
Napište komentář