Doplňky do domácnosti – splní účel a rozveselí domov

Bydlení bez doplňků by bylo velmi smutné, fádní a nepraktické. Dnes nebude řeč o dekoracích, které mají za úkol zkrášlit naše bydlení, ale o doplňcích, jež jsou důležité pro spokojený chod domácnosti.

Ať už se jedná o protiskluzové podložky, koupelnové závěsy, stojany na nože, krabice na uskladnění různých věcí a další. Mnohé doplňky do domácnosti nejenže ozdobí, ale splní svůj účel. Dokonalost spočívá v detailech. Bytové doplňky i dekorace lze vybírat v různém stylu. Od vintage, moderních, retro, industrial či skandinávský styl. Díky nim lze vyladit domov. Pojďme se dnes společně podívat na některé z nich.

Záclony na okna

Záclony jsou součástí bytových doplňků každé domácnosti. Nejenže chrání před nežádoucími pohledy zvenčí, ochrání před poletujícím hmyzem, nečistotami, ale jsou i vkusným interiérovým doplňkem.

Závěsné systémy

Ať už v kuchyni, pracovně či koupelně pomohou závěsné systémy s úsporou místa, přitom máme vše potřebné na dosah ruky. Zvlášť v kuchyni, která je středobodem každé domácnosti, najdou závěsné systémy své uplatnění.

Podložka do dřezu

Podložka určitě nemá za úkol ozdobit kuchyňský dřez. I když to je samozřejmě díky zajímavému designu také možné. Podložka především ochrání dřez i kuchyňské náčiní před poškozením během mytí nádobí.

Držáky a stojánky

Ty využijeme téměř v celé domácnosti. V koupelně upotřebíme držáky na mýdlo, stojánky na kartáčky. V kuchyni se nám stojánky na příbory budou hodit také. Rovněž stojánky na kávové kapsle ušetří místo a jsou praktické. Na psacím stole zase uvítáme stojánek na propisky, když máme přehršel psacích potřeb.

Věšáky

I věšáky uvítáme v téměř každé místnosti. V koupelně na ručníky a župany, v kuchyni na utěrky, v předsíni na kabáty, v dětském pokoji na kapsáře. Zvolíme-li i patřičný design, může být takový věšák nepřehlédnutelnou ozdobou. Vybíráme je nejen v souladu s nábytkem a dalším vybavením, ale i podle počtu členů v domácnosti a pevnosti podle toho, co na něm bude viset.

Obrázek: pixabay.com