12 věcí, kterých je lépe se ihned zbavit, pokud si chcete doma udržet pořádek a organizovanost

Zdá se vám, že uklízíte stále dokola a přesto se nikdy necítíte ve svém bytě uvolněně, vzdušně, pohodlně? Možná to bude proto, že skladujete zbytečnosti. Říká se, že staré a rozbité či nefunkční věci ukrajují z příjemné domácí atmosféry a blokují proudění pozitivní energie. Ať už je to nebo není pravda, faktem je, že skladování zbytečností nikdy nedocílíte organizovanosti a pořádku. Čeho se tedy zbavit?

Staré boty

Udělejte si pořádek v botníku a nechte si pouze takové boty, které budete ještě opravdu nosit. Pokud tam najdete 4 roky staré a nenošené lodičky, které vypadají úžasně, klidně je někomu darujte. Stejně tak staré tenisky a jinou obuv.

Staré oblečení

S oblečením je to stejné, jako s obuvi. Nechte si jen opravdu takové, které nosíte. Případně takové, které můžete využít při kreativním tvoření. Ze starého svetru lze ušít polštářek, z pánské košile holčičí šaty apod. Pokud však nešijete, netvoříte, odvezte vše nepotřebné na charitu nebo to prodejte.

Staré deky a polštáře

Staré deky a polštáře bývají plné mastnoty, kožních šupin, potu, prachu a roztočů, kteří si na tom všem pochutnávají. Nechte si jen to, co používáte. Pokud si lámete hlavu s tím, že k vám občas jezdí návštěva, kupte novou deku a polštář – staré kusy vyhoďte.

Prošlou kosmetiku

Udělejte si inventuru v kosmetice a vyhoďte vše, čemu vypršela doba expirace. Ať už jde o krém, šampón, dekorativní kosmetiku. Možná budete překvapení, kolik zbytečností doma máte.

Nadbytečné věšáky

Jakmile uděláte pořádek ve skříni s oblečením, možná i zjistíte, že vám zbylo mnoho šatních ramínek. Ty staré, poškozené určitě vyhoďte a vyhoďte i ty použitelné, pokud jich máte opravdu hodně a opět je nehodláte použít při kreativním tvoření.

Další položky, kterých je lépe se zbavit

  • Staré časopisy a knížky, které nemají žádnou hodnotu

  • Staré ponožky

  • Dlouho skladované barvy

  • Staré krabice, dózy, plechovky

  • Staré technologie, mobilní telefony

  • Rozbité a poškozené hračky

  • Poškozené a laciné dekorace

Obrázky: stayathomemum