Domácí způsob, jak během několika sekund vyřešit problém s ucpaným dřezem. Vše bez použití krtka

Fotografie: Depositphotos

Pokud se z vašeho dřezu šíří nepříjemný zápach, znamená to, že máte v sifonu usazenou nečistotu, které je nutné se zbavit. Díky tomuto triku to zvládnete i bez chemie.

I přes sebevětší opatrnost se může stát, že vám do odtoku odtečou s vodou i zbytky jídla. Jakákoliv nečistota se v sifonu může hromadit a postupně ho ucpávat. Voda pak hůře odtéká a z dřezu se line nepříjemný zápach. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak se tohoto problému zbavit. S tímto trikem odtok dřezu jednoduše vyčistíte a zbavíte se nepříjemného zápachu, aniž byste museli do odtoku nalévat krtka. Díky čistému odtoku můžete předejít úplnému zničení odtoku a návštěvě instalatéra.

Co budete k čištění dřezu potřebovat

Aby byl odtok ve dřezu opět čistý a voda mohla dobře odtékat, nemusíte kupovat drahé speciální čisticí prostředky plné chemie. Vyrobit si můžete vlastní směs, díky níž účinně a snadno odtok dřezu vyčistíte. Jediné, co k tomu budete potřebovat, jsou suroviny z vaší kuchyně – připravte si jedlou sodu a šťávu z citronu.

Jak odtok dřezu vyčistit

Nejprve si nachystejte půl hrnku citronové šťávy a půl hrnku jedlé sody. Citronovou šťávu dejte ohřát do mikrovlnné trouby na 30 sekund. Následně do citronové šťávy pomalu přidávejte jedlou sodu a směs dobře promíchejte. Takto připravenou směs nalijte do dřezu a nechte ji 10 minut působit. Nakonec pusťte horkou vodu a nechte ji chvíli odtékat, aby se odtok důkladně pročistil. Je doporučováno takto čistit dřez minimálně jednou týdně. V případě potřeby tento postup opakujte i častěji.

Fotografie: Pixabay

Jak předejít zápachu ze dřezu

Nepříjemný zápach se z odtoku dřezu line nejčastěji vlivem usazených zbytků jídel, které v sifonu zahnívají a voda není schopna jejich vrstvu sama odstranit. Abyste tomuto nepříjemnému problému předešli, nedávejte do dřezu nádobí s většími zbytky jídel. Ty rovnou vyhoďte do koše. Na menší nečistoty pak používejte při vypouštění vody ze dřezu sítko, které tyto nečistoty dokáže zadržet. Čím více nečistot voda spláchne, tím větší je pravděpodobnost, že se sifon ucpe. Ucpaný sifon pak může dokonce začít prosakovat vodu, nebo úplně prasknout.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]