Doveďte vzhled své domácnosti k dokonalosti i bez nutnosti obrovských investic. Výsledek máte během okamžiku

Fotografie: Depositphotos

Jestliže toužíte po moderním interiéru, který ohromí každou vaši návštěvu, zkuste uplatnit některý z těchto triků. Jsou jednoduché, levné a velmi efektní.

Vkus každého jedince se promítá do obytného prostoru, v němž žije. Není výjimkou, že se tento osobní vkus v čase proměňuje, což vás směřuje i k obměně vybavení interiéru vaší domácnosti. Vzhled svého domova tedy toužíme čas od času změnit takřka všichni. Možná vás ale od této proměny zrazují vysoké ceny jednotlivých kusů nábytku a dekorací. Potom vězte, že interiér svému vkusu přizpůsobíte i velmi levně. Stačí si zapamatovat několik triků, které vám pomohou.

Zapamatujte si, že méně někdy znamená více

Podíváte-li se na fotografie moderních interiérů, ve většině případů se setkáte s pečlivě nazdobeným prostorem. Možná jste si všimli, že koupelny, kuchyně, pracovny, ložnice i obývací pokoje jsou zařízené stejným (či obdobným) nábytkem a jsou v nich umístěny ty samé dekorace. Většina z těchto prostor vypadá velmi dobře a leckdo by se do nich s chutí nastěhoval, ovšem při bližším pohledu zjistíte, že jsou nefunkční, přeplácané a zkrátka neobyvatelné.

Fotografie: Unsplash

Vytvořit interiér, který je funkční, praktický a zároveň odráží váš osobitý vkus, je velmi složitý úkol. Není však neřešitelný. Pokud již máte svůj byt zařízený hlavními kusy nábytku, svoji osobnost a vkus do něj integrujte pomocí doplňků. Pamatujte však na to, že méně je leckdy více. Za příklad mohou sloužit dekorativní polštářky – pokud jich máte na sedačce jen několik, vytváří dojem útulnosti a celkové pohody, která v domácnosti vládne.

Fotografie: Unsplash

Ovšem pokud máte polštářky zakrytou celou pohovku, bude působit neupraveně, nepřehledně a zanedbaně. Obdobně je tomu tak u rodinných fotografií. Pokud si jich necháte několik zarámovat a pověsíte je na zeď, je to zcela v pořádku. Ale když jich máte na poličkách vyskládaných nespočet, působí neuspořádaně a naprosto potlačí zbylé dekorace, které v místnosti máte.

Místnost by měla působit harmonicky a jako celek

Aby vám bylo v místnosti dobře, neměli byste si ji přizpůsobovat pouze drobnými dekoracemi, které snadno a levně obměníte (avizované dekorativní polštářky či fotografie). Měli byste využít i větší kusy nábytku, popřípadě se soustředit na určité detaily. Interiér bude působit mnohem útulněji a vřeleji, pokud se bude zdát harmonický. Toho dosáhnete, omezíte-li počet vzorů, které v místnosti používáte. Ideální je kombinovat maximálně tři.

Fotografie: Unsplash

Charakter své domácnosti dodáte i dekoračními závěsy, které jí dodají nádech luxusu. Jejich barvu či případný vzor poté volte s ohledem na zbytek vybavení v konkrétní místnosti. Aby váš domov působil co možná nejlépe, zaměřte se na skrytí změti kabelů, jež se často tvoří v bezprostředním okolí prodlužovacích kabelů a zásuvek. Jistého zdání neuspořádanosti se zbavíte i tím, když některé z otevřených polic nahradíte uzavřenými skříněmi a komodami.

Zdroj: Mymove, Housebeautiful

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]