Žena vzala do ruky nůžky a tapety. Výsledkem jsou originální žaluzie do okna

Žaluzie jsou nejen praktická věc. Ačkoliv je jeho primární funkce praktická – chránit nás před slunečním svitem, můžete ho také pojmout jako stylovou dekoraci. V tomto článku najdete návod na to, jak si takové stínidlo vyrobit sami doma. Nejde o nic složitého. Následující návod zvládne i naprostý amatér. Pokud tedy máte chuť si vyrobit něco originální vlastníma rukama a vylepšit tak své království, čtěte dál.

Žaluzie všech barev

Výhodou následujícího návodu je to, že si ho můžete upravit dle vlastních přání a preferencí. Zvolte materiály tak, aby se hodily k vašemu domečku a uvidíte, že vám všichni sousedé budou závidět. Nejčastěji se vyrábí ze zbytků tapet. Nic ale nebrání tomu, abyste se vydali do hobby marketu nebo stavebnických potřeb a vybrali si přesně takovou tapetu, která se bude skvěle doplňovat s exteriérem vašeho domova. Výhodné také je, že stínidlo můžete umístit kamkoliv budete chtít. Co budete potřebovat?

  • tapety
  • kabel
  • oboustrannou pásku a svinovací metr

Postup

Nejprve pečlivě přeměřte okno. Délka tapety by měla trochu přesahovat výšku okna, a to alespoň o třetinu. Pokud je okno široké a chystáte se stínítko udělat z více vrstev tapety, pak i jejich výška by měla být stejná. Pokud je to nutné, ohněte roh tapety.

Ohyb by měl být maximálně 4 cm tlustý. Nyní tapetu ohýbejte do tvaru, který připomíná akordeon. Uprostřed svažte. Uprostřed udělejte šroubovákem díru. Provlékněte kabel a narovnejte tapetu.

Na konci kabel uřízněte a zajistěte lepící páskou. Připevněte k dlouhé části tapety a vytvořte jakýsi polokruh. Z prostředka opět prostrčte kabel a přivažte k další části.

Vše připevněte lepící páskou a lepidlem. A je to. Vršek připevněte k rámu okna oboustrannou lepící páskou. Podle potřeby můžete žaluzii stáhnout dolů nebo nahoru. Design stínidla je zcela na vás. Nebojte se experimentovat s motivy.

Fotografie: Shabby Chic

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]