Dřevěné podlahy mohou opět zářit díky doma vyrobenému čistícímu prostředku

Péče o podlahy nemusí být vždy spojena jenom s nákupem různých čističů a dalších prostředků, které najdete v regálech obchodů. Pokud máte podlahu dřevěnou, tak vám může dobře posloužit i něco, co máte běžně doma.

Základem je borax

Co je to borax? Je to látka, která se používá k tvorbě tolik populárních slizů. Ten může koupit hotový, nebo ho můžete také doma vyrobit. Právě za použití daného boraxu. Tím chceme naznačit, že skutečně lze použít látku, která je součástí dětských pokojíků. Se slizem si totiž dospělí málokdy hrají, zatímco pokud jde o děti, tak ty ho mohou doslova milovat. A je jedno, jakého jsou věku. Pokud jste hrdým rodičem, jistě jste požadavek na koupi slizu slyšeli už několikrát.

Co vše budete potřebovat?

Již víte, co hlavního je potřeba. Aby byla péče o podlahy skutečně stoprocentní, je třeba znát ještě další věci. Kladem celého tohoto postupu je, že dohromady vám postačí mít jenom tři v podstatě běžné věcí. A ty jsou takové?

  • 4 litry teplé vody
  • ½ šálku boraxu
  • 1 lžičku přípravku na nádobí

Vše smíchejte a použijte

Máte vše, co péče o podlahy vyžaduje? Pokud ano, tak dané tři složky jenom jednoduše smíchejte dohromady. A je to. Vytvoříte unikátní, jednoduchý a také účinný čistit. Ten pomůže v tom, že z vašich dřevěných podlah odstraní běžné nečistoty, a také jim prospěje. Stačí jenom pravidelná péče.

Nejlepší je použít mop z mikrovlákna, ten namočit do dané směsi boraxu a saponátu, podlahu přetřít a potom nechat uschnout. Takto aplikujte několikrát týdně a uvidíte, že vaše dřevěné podlahy budou v celém domě nebo bytě stále dokonalé. Jak vidíte, je to snadné a co více, vše vyjde jenom na pár korun. Tolik k porovnání s běžnými čističi, které jsou dostupné v obchodech.

Fotografie: istock

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]