Dřevěný dům ze staré stodoly plní majitelům sen o možnosti žít v krásném prostředí

Stačí se podívat na tento dřevěný dům a je jasné, že je zcela jiný než řada ostatních. Jak pro vzhled, tak i umístění. Začneme hezky po pořádku a to tím, jak vlastně vznikl. Nachází se v Rakousku a pamětníci potvrzují, že na jeho místě dlouhou dobu stála stará stodola. A právě ta se stala základem pro nemovitost, která už se nevyužívá k hospodářským účelům.

Nádherné místo uprostřed polí

Tento dřevěný dům na první pohled stále připomíná klasickou starou stodolu. I díky tomu dokonale zapadá do tohoto prostředí. Tak si majitelé mohli splnit sen o tom, že budou žít přímo uprostřed přírody. Ne v lese, ale naopak uprostřed polí. Díky zajímavému kopcovitému terénu mají skvělé výhledy do okolí, což celkové kouzlo lokality jenom umocňuje.

Použití unikátních materiálů

Architektura a umístění není vše, co je na této nemovitosti zajímavé. Opomenout nelze ani materiály. Stejně jako tomu bylo u staré stodoly, tak i tento dřevěný dům ukazuje, jak skvělé může být použití tohoto přírodního materiálu. Jak s ohledem na kvalitu, tak s ohledem na vzhled. Opomenout nelze ani celou řadu dalších materiálů, jako je třeba sádra, nebo mramor. Hodně věcí navíc vznikalo přímo na místě, během realizace stavby.

Velké prosklené plochy nesmí chybět

Klasická původní stodola přece jenom něco nenabízela. Byl to dostatek světla. Na jeho nedostatek daný dřevěný dům rozhodně netrpí, jelikož využívá několik vleklých prosklených ploch, kterými denního světla prostupuje do interiéru více než dost. Kromě toho skvěle ukazují, že i design vycházející ze staré stodoly může vypadat moderně.Dostatek užitné plochy

Nahlédněte také dovnitř a bude vám jasné, že dům nabídne dostatek užitné plochy. Byl rozdělený na dvě patra, díky čemuž může nabídnout jak centrální prostory pro setkávání, tak samozřejmě také místnosti, ve kterých má každý obyvatel dostatek požadovaného soukromí.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]