Dům má jen pár metrů čtverečních. Nabízí však stejně možností jako řada větších domů

Přestože se celebrity stále předhánějí v tom, kdo bude mít ten největší a nejluxusnější dům, mezi obyčejnými lidmi je trendem útulné a chytré bydlení. Mělo by být nenáročné na energie, světlé a čisté s jednoduchým, ale funkčním designem. V celé řadě evropských států se proto prosazují minimalistické byty a domy, třeba ten, který vám dnes představíme. Jmenuje se Elsa a byl sestaven firmou Olive Nest Tiny Homes.

Malý, ale se skleníkem

I přes svou nepatrnou rozlohu – zastavěno je jen 30 metrů čtverečních – se domek může pochlubit vychytávkou, kterou ocení všichni fanoušci bioproduktů a zdravého životního stylu. Má vlastní zabudovaný skleník, který pomůže domácnost celoročně zásobovat čerstvou zeleninou či bylinkami. Kromě toho nabízí i další prostory pro pěstování venkovních rostlin.

Pro nomády budoucnosti

Velkým trendem budoucnosti bude také mobilita. Podle předpovědí prognostiků se budou i se svými domovy světem toulat nejen digitální nomádi, tedy lidé, kteří mohou díky internetu pracovat odkudkoli, ale i další odborné profese, které sice musí práci vykonávat na konkrétním místě, ale lokalitu mohou po několika letech změnit. I proto je Elsa plně mobilní, díky podvozku může být přestěhována prakticky kamkoli.

Ani centimetr prostoru nazmar

Přestože je Elza malý domek, při pohledu dovnitř vás překvapí, jak prostorně působí. Při její konstrukci totiž designéři mysleli na využití každého kousíčku prostoru, podobně jako tomu bývá například u karavanů. Stejně jako v karavanech je v Else postel možno sklopit ke zdi, čímž z ložnice vznikne obývací pokoj. Sklápěcí jsou také stolky a ukrýt do stěn lze i další nábytek.

V domku Elsa vás jistě příjemně překvapí:

  • Hned vedle skleníku je houpací lavička
  • Za elegantní koupelnu by se nemusely stydět ani luxusní hotely

  • Barový stůl se židlemi pohodlně nahradí jídelnu

Fotografie: Tiny House Listings

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]