Vdechnetě domácí kanceláři nový život za pomoci jednoduchých úprav

Práce z domu je výhodná hned z několika důvodů. Jednak jste pánem svého času, ušetříte mnoho času za dopravu, ušetříte také spoustu peněz za pronájem kanceláře a mohli bychom pokračovat ve výčtu výhod. Ovšem pracovat z domova není pro každého. Jsou lidé, kteří potřebují mít někoho za zadkem a někoho, kdo jim rozdělí úlohy dle priorit a kdo je popožene.

Občas se také může stát, že na vás při práci z domova padne tíseň ze stereotypu a toho, že je každý den na chlup stejný, jako přes kopírák a mohou vám z nudy dojít kreativní nápady. Pak to chce jediné – vdechnout vaší domácí kanceláři nový život. Jak toho docílit? To vám prozradíme již o pár řádků níže a dobré na tom všem je, že to nemusí být finančně nákladné.

Vsaďte na barvy

Barvy dokážou uklidňovat, stimulovat kreativitu, probouzet životní energii nebo podpořit chuť k jídlu. Vyberte si vaší oblíbenou barvu, která vás při vykonávané činnosti podpoří a začleňte ji do svého pracovního koutku. Vůbec se nemusíte pouštět do výmalby. Může to být barevný obraz, podložka pod myš, barevný podsedák na židli či jiné drobnosti. Nové barvy rozhodně nedopustí, aby vaše kancelář byla nudná.

Pracovní stůl

Pracovní stůl je společně s kvalitní židlí nejdůležitějším vybavením. Pokud je váš stůl plně funkční a po pracovní stránce plně vyhovující, pak ho můžete oživit pomocí protiskluzové podložky nebo můžete jednoduše horní pracovní plochu opatřit zajímavou tapetou.

Závěsný systém

Závěsný systém nejenže vypadá skvěle, ušetříte díky němu na stole mnoho místa a získáte větší přehled a pořádek. Ať už zvolíte závěsný systém na kokové háčky nebo plastové klipy, rozhodně neprohloupíte.

Tabule

Tabule může plnit dekorativní funkci, nicméně jejím primárním úkolem je zaznamenávání úkolů, plánování a zapisování myšlenek a postřehů. Pokud ji ve své pracovně nemáte, určitě se po nějaké poohlédněte.

Pokojové kytky

Na žádném pracovním stole by neměla chybět pokojová kytka. Nejčastější kancelářskou kytkou je lucky bamboo (šťatsný bambus) nebo různé sukulenty. A čím více zeleně, tím lépe. Kytky čistí ovzduší a dodávají prostoru energii.

Více světla

Pokud do vaší pracovny nedopadá během dne dostatek denního světla, vynahraďte si to kvalitním umělým osvětlením. A nejen centrálním, ale i stolní nebo nástěnnou lampičkou či stojící lampou.

Věci pro zábavu

Bylo prokázáno, že při práci potřebuje člověk co dvě až tři hodiny nějaký příjemný stimul. Stačí 10 minut přestávky a pohled na něco pozitivního, co má člověk rád. Mohou to být fotografie milovaných osob, oblíbená kytara na zdi, obrázky svých dětí nebo cokoliv jiného, co ve vás vzbuzuje příjemné pocity.

Pomůcky na krátkou rozcvičku

Vaše kancelář se vám neomrzí, když budete dodržovat pravidelné krátké přestávky a provádět protažení těla. S tím mohou pomoci například fitness míč, pěnový masážní válec, balanční podložka. Obohaťte svou kancelář i o tyto pomocníky a nestane se tak nudnou místností, kde musíte jen ustavičně pracovat. Krátké a příjemné přestávky budou příjemným zpestřením.

Fotografie: Daheim