Těžko uvěřit, že každou místnost tohoto domu tvoří přepravní kontejner. Krásný dům poskytuje maximální pohodlí pro majitele, kteří toužili po nevšedním bydlení za rozumnou cenu. Recyklací kontejnerů získali bydlení, kde si mohli splnit veškeré sny a vyšperkovat si dům podle svého.
Minidomky, velké domy nebo skladovací prostory
Jak využít lodní kontejnery, které se použily jen při jedné cestě? Někdy se pro přepravu použijí tyto přepravní boxy jednou, někdy vícekrát, ale všechny lze zrecyklovat a použít pro další účely. Nejčastějším použitím je pro garáže, zahradní domky nebo skladovací prostory.
S úspěchem je lze přestavět ale také na bydlení. Spojením dvou klasických lodních kontejnerů se totiž získá prostor s obytnou plochou přes 50 m². Velkou výhodou je možnost skládání na sebe, případně vedle sebe, vzniknout tak může dům i pro velkou rodinu.
V souladu s přírodou
Kontejnerový dům lze postavit takřka kdekoli na základě povolení úřadů a stavební ohlášky. Nepotřebuje dokonce ani lité základy, postačí betonové patky, díky tomu lze stavět doslova v divočině, stejně jako si postavil dům Julio Garcia v Georgii, který použil k vytvoření svého domova ještě dřevo a celou stavbu doplnil o prostornou terasu, na které lze posedět s šálkem kávy. Interiér dovybavil dřevem, ale také jím lze obložit kontejner zvenku.
Dostupné bydlení pro každého
Julio Garcia ve své cestě pokračuje a v rámci projektu Savannah nabízí finančně dostupné domky z kontejnerů, které jsou určeny pro cestu z Číny, ale neexistuje pro ně již využití na zpáteční cestu.
Konceptem celého projektu je recyklace, ale důležitý je také design, který nabízí nevšední řešení pro kuchyni, obývací pokoj s jídelnou nebo kombinaci otevřených prostor s pohledem do místní přírody. Navíc jsou vzniklé domy nízkoenergetické a přinášejí úspory svým majitelům také v dalších letech.
Úvodní Fotografie: Julia Heyer