Stylová chalupa na anglickém venkově vás dokáže vrátit v čase o řadu let zpět

Když se řekne anglicky venkov, představí si mnoho lidí především oblast Cornwallu. V této oblasti se nachází velké množství typických anglických venkovských usedlostí, jako je i tato chalupa. Všechny dané nemovitosti zde mají často několik set let starou historii. Hitem poslední doby jsou nejrůznější rekonstrukce těchto původních venkovských usedlostí tak, aby co nejlépe spojovaly anglickou venkovskou tradici s moderní dobou.

V kameny obložených budovách tak najdeme útulné interiéry, které nabízejí pohodlné bydlení s dotekem starých časů. Mimo to je poměrně velké množství těchto zrekonstruovaných usedlostí možno také pronajmout, a strávit v nich nezapomenutelnou dovolenou. Příkladem je i zrekonstruovaná venkovská chalupa z našeho příspěvku.

Dotek starých časů

Zvenku se jedná o typickou chalupu obloženou původním kamenným obkladem, stejný styl mají rovněž zídky ohraničující pozemek. Kameny můžeme najít i na některých částech vnitřních zdí, dodávají tak místnostem jejich jedinečnou atmosféru.

Byla opravena střecha a vyměněna stará okna za nová, která ale korespondují s celkovým laděním venkovské historické chalupy. Uvnitř je chalupa zařízená velmi netradičním způsobem, který v sobě spojuje rustikálním styl se stylem skandinávským.

Pohodlné bydlení

Při rekonstrukci podobných nemovitostí je důležité, aby vše na první pohled nezářilo novotou a moderností. Naopak, i to, co je nové, na sobě musí mít určitou patinu.

Příkladem je minimalistická kuchyňská linka v kombinaci klasického dřeva se světle modrou barvou. Stejné klasické, jako by časem opotřebované dřevo, najdeme také v obývacím pokoji.

Zde se nachází rovněž pohodlná modrá sedací souprava a také krbová kamna, u kterých lze strávit například romantický večer se sklenkou vína. Originální je také kovová manželská postel v ložnici, která je ale překvapivě pohodlná. Před chalupu na jejím dvorku je příjemné venkovní posezení, kde si můžete vychutnat například oběd či večeři s výhledem na anglický venkov.

Fotografie: Unique Home Stays

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]