Dům s úžasným výhledem na moře je dostatečně prosvětlený a plný otevřených prostor

Mít dům s výhledem, to je velký sen mnoha lidí. A co teprve, pokud je daný výhled opravdu tak úchvatný, jako je tomu právě v tomto případě. Z domu je totiž skvělý výhled na moře. Takový, který musí každý závidět. Nejde však o jediný unikát této zajímavé nemovitosti. Má i několik dalších předností. Pokud byste ho chtěli navštívit osobně, je třeba zamířit do Santa Barbary v Kalifornii.

Jednoduchost a minimalismus

Tento dům s výhledem jasně ukazuje, že minimalismus a jednoduchost mají v současné architektuře své místo. Pokud se vezme vše správně do ruky, tak vznikne povedená nemovitost, která má rozhodně celou řadu pozitiv, pokud jde o vzhled jak interiérový, tak i vzhled exteriérový.

Zajímavá kombinace materiálů

Unikátní je tento dům s výhledem také tím, jaké materiály vlastně kombinuje. Nelze si nevšimnout skla, tedy velkých skleněných tabulí, díky kterým je zajištěný výhled z mnoha částí nemovitost. Nejde ale o materiál jediný. Také zde nechybí mnoho dřevěných materiálů, které doplňují i dva industriální, v podobě betonu a oceli. Dohromady však celá koncepce vypadá velmi povedeně a velmi dobře.

Příjemné barevné sladění

Nemovitost umí zaujmout také použitými barvami, které často přímo vycházejí z použitých materiálů. Tento dům s výhledem zaujme tím, že má použité teplé, ale zároveň zemité tóny, které navozují velmi příjemné pocity a snaží se ukázat, že jde o nemovitost postavenou v souladu s přírodou. Příjemnou atmosféru doplňuje i řada doplňků, třeba také v podobě kůže, nebo i textilu.

Skvělé otevřené dispozice

Velkým unikátem je řešení otevřených dispozic. Nejde jenom o klasické propojení místností, jaké je dnes zvykem skoro všude. V tomto případě je unikátní to, že se dají otevřít i samotní stěny domu, které jsou ze skla, a tím je možné jednoduše vystupovat ven a vstupovat dovnitř. To domu dodává jak celkovou otevřenost, tak to navozuje pocit, že člověk zde žijící není absolutně ničím omezován.

Fotografie: Aaron Leitz / Divulgacao

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]