Dům ze 17. století prošel důkladnou rekonstrukcí, která respektuje jeho historii a zároveň potřeby moderní doby

Často se říká, že všechno nové je lepší. Tomu svědčí i dnešní trend, kdy lidé raději staví zcela nový dům, než aby rekonstruovali stará stavení nebo polorozpadlé domy. Je sice možná pravda, že se starými domy je to vždy risk a nikdy nevíte, na co natrefíte, ale může se stát, že se vám do rukou dostane hotový poklad, který přetvoříte v něco dech beroucího.

Tam, kde se zastavil čas

Přesně to se stalo francouzskému páru, který zdědil starý domek z roku 1693. Asi si dovedete představit, jak vypadal – křivé zdi, děravá střecha, žádná kanalizace… pro mnohé možná noční můra. Namísto toho, aby dům strhli a využili pozemek k něčemu lepšímu, rozhodli se jej renovovat a výsledek stojí za to.

Komfort i tradice

Domek se nachází v blízkosti řeky v klidné lokalitě, která je jako stvořená pro relaxační dovolenou. Má velká okna, díky kterým dovnitř proniká dostatek denního světla, a vy navíc můžete obdivovat okolní svěží krajinu. Na první pohled možná dům nepůsobí nijak honosně, ale uvnitř najdete maximální komfort při zachování charakteru a stylu.

Interiér je celý ve znamení dřeva. Stěny jsou dřevem obložené a nábytek je z velké části také vyroben na míru z masivu. Celému domu vévodí prostorný obývací pokoj, kde kromě pohodlných pohovek najdete také obrovský krb, který vytváří domáckou atmosféru.

Majitelé usilovali o to, aby zachovali atmosféru domu a velice citlivě pracovali také s barvami a doplňky. Velmi vás tedy překvapí, že v domě najdete vše, co byste mohli potřebovat, ale přitom se stále cítíte jako na návštěvě v 17. století.

Dokonalé místo pro odpočinek

Pokoje jsou světlé a vzdušné a nabízí dokonalé pohodlí. Mezi nejmodernější části patří kuchyň a ložnice, kde samozřejmě najdete i klasický sporák nebo pračku se sušickou. Nemusíte se tedy bát, že byste museli prádlo máchat v neckách. Přesto ve vás dům zanechá dojem harmonie a klidu, který na dovolené tolik potřebujete.

Fotografie: Chantal Fleurant

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]