Dům snů, postavený v padesátých letech minulého století, překvapí svým nadčasovým interiérem

Každý dům má svůj příběh, který ho dělá zajímavějším. Dnes vám přinášíme příběh opravdu výjimečného domu, který stojí v pouštní krajině nedaleko Palm Springs v Kalifornii. Říká se mu Edrisův dům, protože jeho původními majiteli byli manželé Marjorie a William Edrisovi. Dům navrhl v roce 1954 slavný architekt E. Stewart Williams jako ve své době velmi průkopnický a modernistický projekt.

Působivá kombinace kamene, dřeva a skla

Je zajímavé, že tento přízemní dům, který byl postaven před téměř sedmdesáti lety, působí moderním dojmem i dnes. Z hlediska materiálů v sobě kombinuje dřevo, kámen a sklo, ty najdeme v exteriéru i interiéru domu. Dalšími signifikantními znaky jsou šikmé stropy či velká prosklená okna až na podlahu, která byla v padesátých letech něčím naprosto jedinečným.

Navíc některé tyto skleněné stěny jsou posuvné, a umožňují tak vyjít z obytného prostoru rovnou ven na terasu. Zároveň tato okna umožňují i zcela jedinečné výhledy do okolní pouštní krajiny. Okna jsou rovněž vybavena závěsy, které v případě potřeby interiéry ochrání před příliš horkým sluncem a zároveň zajistí dodatek soukromí. Celkově tak dům naprosto skvěle souzní s okolní krajinou.

Moderní i po sedmdesáti letech

Interiéry jsou vybaveny původním nábytkem z padesátých let, který se až překvapivě podobá tomu, který můžete v obchodních centrech zakoupit nyní. V obývacím pokoji je tak například pohodlná sedací souprava s křesly, konferenčním stolkem, knihovnou i krbem. Ve všech pokojích je velmi zajímavá kombinace stěn, kdy některé stěny jsou obloženy kamenem, některé dřevem a jiné prosklené.

Celkově tato kombinace nejen skvěle zapadá do okolní drsné krajiny, ale zároveň vytváří útulnou atmosféru pro bydlení. V domě se nacházejí tři ložnice, tři koupelny, obývací pokoj s jídelnou a kuchyně.

Kromě toho, i když se dům nachází v poušti, na jeho pozemku je i venkovní bazén, který poskytuje příjemné osvěžení v parných dnech. Navíc přístup z bazénu je rovnou z obývacího pokoje či ložnic.

Samozřejmostí je také příjemné venkovní posezení, které je obklopené zelení ve formě kaktusů a dalších netradičních pouštních rostlin, rozhodně se tak nemusíte obávat, že zahrada domu je bez života. Pokud vás Edrisův dům zaujal, věřte, že je nyní v prodeji za tři miliony dvě stě tisíc dolarů.

Fotografie: Pinterest

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]