Nedokážete se rozhodnout, který styl bydlení je pro vás ten pravý?

Dnes existuje nepřeberné množství stylů. Nejen v oblasti krásy, ale i bydlení. Člověk může být z toho velkého množství zmatený. Zvlášť, když přemýšlíte, jaký styl by bylo nejlépe použít u vás doma. Moderní? Minimalistický? Venkovský? Industriální? Rustikální? Nebo spíš eklektický? V dnešním článku se vám pokusíme poradit, pokud právě tápete a nevíte si rady s nákupem bytového vybavení.

Možná už jste se setkali s testy, které za vás vyhodnotí, který styl je vhodný právě pro vás. Stačí klikat na obrázky interiérů a bytového vybavení, které vás oslovuje nejvíce. I to je jednou z možností, ale tak snadné to zase není. Protože, i když vám vyjde určitý styl, může vás to táhnout do jiných vod. Tudíž test si určitě vyzkoušejte, ale jen proto, aby vám posloužil jako vodítko. Určitě není vhodné se držet striktně toho, co vám počítač vyplivne.

Je vhodné položit si ještě i další otázky

  • Láká vás spíš romantický venkov či vůně dálek?

  • Máte rádi lesk, eleganci, noblesu?

  • Jak jste na tom s moderními technologiemi?

  • Zajímá vás historie? Chcete se doma cítit jako v přírodě?

  • Budete pracovat z domova?

  • Relaxujete doma, čtete nebo posloucháte příjemnou hudbu? (bude to chtít útulný styl s relaxační atmosférou)

  • Jak často a jak moc rádi uklízíte? Skladujete rádi věci nebo se jich spíš zbavujete?(že by minimalismus?)

  • Cvičíte doma? A jakému cvičení dáváte přednost?

Ve skutečnosti je otázek ještě mnohem víc. Ale jedině tak zjistíte, co je vám opravdu blízké. V jakém prostředí se cítíte nejlépe. Právě jednotlivé styly bydlení vám mohou svými pravidly a typickými znaky pomoci při zařizování vašeho bydlení.

Jak postupovat?

Inspiraci hledejte všude kolem sebe a s různými styly si hrajte. Určitě nemusíte kopírovat jeden určitý styl a nechat se svazovat nějakými pravidly. Pravidla pouze určují směr. Můžete si také zkusit stáhnout aplikaci do telefonu a hrát si s barvami, vzory, styly. Existují různé zábavné aplikace, kde si hrajete na interierového designéra. A nebojte se, kliknutím změníte nejen barvu, odstín, ale třeba i rozmístění nábytku či styl.

Při výběru toho pravého stylu pro vás vycházejte i z toho, v jakém prostředí žijete. Je sice možné začlenit v duchu venkova i určité prvky do panelákové kuchyně, ale uznejte sami, že zámecký styl v panelákovém bytě není zrovna to pravé ořechové. A stejně tak i klasický venkov v moderní novostavbě.

Pokud se vám líbí více stylů, neváhejte je umně zkombinovat. Hezky k sobě sedí například industriální a skandinávský, vintage a venkovský, glamour a zámecký. Nedělejte však tu chybu, že v každé místnosti bude vládnout jiný styl. Vnesli byste tím do interiéru chaos a nesoulad.

Obrázky: pixabay